Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 20:05 Bu haber 1261 kez okundu
 
MASKİ Mazgal ve Kanalizasyon Rögarlarını Temizliyor
(MASKİ) Genel Müdürlüğü şehir merkezinde bulunan yağmursuyu mazgal ve kanalizasyon rögarlarında biriken hafriyat, çöp atığı pis su ve diğer atıkları temizliyor.
Gündem Haberi


MAZGAL VE RÖGARLAR TEMİZLENİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü şehir merkezinde bulunan yağmursuyu mazgal ve kanalizasyon rögarlarında biriken hafriyat, çöp atığı pis su ve diğer atıkları temizliyor.

 

“Tıkanarak Su Taşkınlarına, Kötü Kokulara Sebep Olan Mazgal ve Rögarları Temizliyoruz” Kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında temizlik çalışmaları yapan MASKİ Genel Müdürlüğü yağmursuyu mazgal ve rögar temizliği çalışmalarına devam ediyor. Kent merkezindeki çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Yağmursuyu kanallarındaki mazgallar kaldırılıp, içlerinde biriken kum, kâğıt, yaprak, izmarit gibi yabancı maddeler ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla temizleniyor. Kanalizasyon şebekeleri için gerçekleştirdiğimiz rögar temizleme çalışmaları esnasında kanalizasyonlardan pet şişeler, çöp poşetleri gibi birçok yabancı madde çıkardık. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarında yaşanan bu durum, şehir hayatını olumsuz etkilemekle birlikte şebekelere de zarar vermektedir. Vatandaşlarımız mazgal ve rögar temizliği için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayarak bilgi verebilirler.” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MASKİ, Mazgal, ve, Kanalizasyon, Rögarlarını, Temizliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı