Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 20:14 Bu haber 1343 kez okundu
 
MASKİ Laboratuvarı’nın Akreditasyon Denetim Süreci Başladı
(MASKİ) Genel Müdürlüğü Çevre Laboratuvarı’nın akreditasyonu için son adım olan 2 günlük denetim süreci başladı.
Gündem Haberi


MASKİ LABORATUVARINA AKREDİTASYON DENETİMİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Çevre Laboratuvarı’nın akreditasyonu için son adım olan 2 günlük denetim süreci başladı.

 

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, TÜRKAK Denetçileri Dr. Vehbi Özaydın, Satılmış Doğan ve personellerin katılımıyla toplantı yapıldı. Toplantı sonrası, incelemelerde bulunarak denetimi gerçekleştirmek için Çevre Laboratuvarına geçildi.

“Türkiye ve Dünya’da Geçerlilik Sağlayacak”

MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Laboratuvarı, Doğu ve Güneydoğu’nun en büyüğü olma özelliği ile bölgeye hizmet vermek için çalışmalar gerçekleştiriyor. Konu ile ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK’a akredite olmak ve bölgeye uluslararası düzeyde hizmet vermek için başvuru yapmıştık. Sürecin tamamlanması sonucunda TÜRKAK Denetçilerinin kurumumuza gelmesiyle denetim süreci başlatıldı. Akreditasyon sürecinin son adımı olan denetimlerimizin tamamlanması sonucunda, Çevre Laboratuvarımızda yapılan analizler ulusal ve uluslararası platformlarda geçerli olacak. Başta Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu olmak üzere tüm Türkiye'de bulunan, içmesuyu, sulama suyu, atıksu, toprak ve yaprak deneylerini yaparak, dünya standartlarına uygunluğunu belgeleyeceğiz. Artık su, toprak ve yaprak kalite kontrolü bağımsız akredite laboratuvarımız tarafından yapılmış olacak.” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MASKİ, Laboratuvarı’nın, Akreditasyon, Denetim, Süreci, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı