Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 21:15 Bu haber 1361 kez okundu
 
MASKİ 11 İlçede Atık Su Arıtma Tesisi Kuruyor
MASKİ atıksuların daha fazla arıtılması için toplam 11 ilçede atıksu arıtma tesisi kuruyor.
Gündem Haberi


MASKİ, HER İLÇEYE ATIKSU ARITMA TESİSLERİ KURACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Battalgazi İlçesi’nden bulunan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde aktif olarak çalışmalar yaparak her yıl büyük oranda atıksuları arıtıyor.

 

Şehrin nüfusunun artması ve her geçen gün artan su tüketimi ile oluşan atıksuların daha fazla arıtılması için toplam 11 ilçede atıksu arıtma tesisi kuruyor.

 

“Atıksuların Arıtılması Önemli Bir Husus”

Malatya’nın en önemli, kurumlarından biri olan ve şehrin suyuna ve altyapısına hizmet eden MASKİ Genel Müdürlüğü, atıksuların arıtılması noktasında önemli çalışmalar yapıyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Kaptajdan gelen kaynak suyumuzu vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırmak için özverili çalışmalar sergiliyoruz. Fakat bilinmesi gereken önemli bir husus var. İçmesuyunun doğru değerlendirilmesi kadar atıksularında değerlendirilmesi çok önemli. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak kullanım sonucu oluşan atıksuların doğaya zarar vermesini önlemek için Battalgazi ve Darende ilçemizdeki arıtma tesislerimizde atıksu arıtımı gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz; diğer ilçelerimize de tesisler kurarak Malatya genelinde atıksulardan kaynaklı çevre kirliliğini önlemek ve insan sağlığını koruma altına almak. Bu kapsamda Kale ve Kuluncak için Paket Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizin projesi yapılacak. Yazıhan’ yapılacak olan Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizin projesi hazırlandı. Doğanyol, Arguvan, Arapgir, Akçadağ, Doğanşehir Pütürge ve Hekimhan ilçelerimize yapılacak olan tesislerimiz projesi ise tamamlanma aşamasındadır. Malatyamıza ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MASKİ, , 11, İlçede, Atık, Su, Arıtma, Tesisi, Kuruyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı