Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 19:52 Bu haber 1339 kez okundu
 
Marasalı, Verdiğimiz Sözleri Tutmazsak Yakamıza Yapışın
Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Beliye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, “Verdiğimiz sözleri tutmazsak yakamıza yapışın” dedi.
Siyaset Haberi


MARASALI İDDİALI KONUŞTU! “VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTUMAZSAK, ELİNİZ YAKIMIZDA OLSUN”

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Beliye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, üretici birlikleri ve şoför esnafının sorunlarını yakinen bildiğini belirterek, göreve geldiği takdirde bu sorunların çözüleceğini ifade etti. Marasalı, “Verdiğimiz sözleri tutmazsak yakamıza yapışın” dedi.

31 Mart Yerel Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden, Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Beliye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu ve Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın’ı ziyaret etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akın, “Genç insanların ve çalışkan, üreten insanların siyasete girmesi, siyasette yol alması, projelerinin olması Malatyalı olarak bizleri de sevindiriyor. Malatya'da biliyorsunuz her zaman, her yerde söylüyoruz sadece lafta kalmaması adına Tarım ve hayvancılığın önemli olduğunu, gıda ve suyun önemli olduğunu, her anlamda dile getiriyoruz. Allah kısmet eder burada Osman bey veya farklı bir arkadaşımız Belediye Başkanı olursa, gerçek anlamda üreticinin sesi olması, yetiştiricinin de sesi olması, üretime destek olunması noktasında Büyükşehir Belediyesi'ne ve ilçe belediyelerine önemli görevler düşüyor. Bu anlamda bizler kendi yetiştirici, üreticilerimize tarım ve hayvancılık platformu olarak gerek birlik başkanı olarak gerekse merkez birliğimiz de Ankara'da yetiştiricilerimizin sesi olmaya çalışıyoruz. Ama üretimde en önemli nokta da herhalde taşrada başlar. Taşradaki insanların da sosyal anlamda ki sıkıntıları ihtiyaçları vardır. Bu noktada yerel yöneticilerin Allah kime kısmet ederse kime nasip olursa arkadaşımızın tarım ve hayvancılık noktasında bir şeyler yapmasını talep ediyoruz.” Diye konuştu.

 

“SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRMEZSEK YAKAMIZA YAPIŞIN”

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Beliye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı ise göreve geldikleri takdirde üreticinin her daim yanında olacaklarını belirterek, şöyle konuştu. “Hem Malatya da hem de merkez Birliğindeki görevlerinden dolayı yakından takip ediyoruz. Aynı zamanda üreticiliğinin devam etmesinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Gerçekten Malatya'da Tarım Hayvancılık politikamızın iyi olması lazım, üreten insanların desteklenmesi lazım. Biz çiftçimize, köylümüze, hayvancımıza yerinde üret diyoruz. Fakat üretmesi için şehirdeki insanların sahip olduğu sosyal gelişmişliğin köylerde aynı seviyede olmasını arzu ediyoruz. Oradaki insanları marifet iltifata tabidir ilkesi gereği madem üretiyor o halde toplumun tamamı tarafından desteklenmesi gerekir. Allah nasip ederse inşallah halkımızın yetki vermesi halinde bunu elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce gündeme getireceğime ve yetkimiz dahilinde destek olacağımızı ifade ediyoruz. Bu konu ile ilgili iki elleri bizim yakamızda olsun. Verdiğimiz sözden dolayı Allah bizi kendilerine mahçup etmesin. Ben aynı zamanda bir üretici olarak üreticinin sorunlarını yakinen biliyorum. Tarım sektörünün içerisindeyim, sorumluluklarını biliyorum Bundan dolayı kendilerinin hangi sıkıntılarla boğuştuklarını da yakinen biliyorum. Bu sorunların üstesinden geleceğiz. Malatya eskiden olduğu gibi hayvancılıkta bir çekim merkezi olacak, yeniden pancar üretiminde bir çekim merkezi olacak. Köylümüze de sosyal hayatı en iyi şekilde yaşayabileceği mekanlar, yollar, imkanlar sunacağımızı taahhüt ediyoruz.”

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Beliye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı daha sonra Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce’yi ziyaret etti.

“SOSYAL DEVLETİN YAPACAĞI GÖREVİN ŞOFÖR ESNAFININ SIRTINA VURULMASI KABUL EDİLEMEZ”

Marasalı’nın kendilerini ziyaretinden dolayı teşekkür eden İnce, “Öncelikle Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın bizi ziyaret etmesi, şoför esnafımıza verdiği önemi ve değeri göstermektedir. Bugün yerel seçimler konuşulmalı, adayların yapacakları ve yapmış oldukları bundan sonra yapacakları projeler konuşulmalıdır. Sokağa çatışmaya değil birleştirmeye davet etmek gerekir, birleştirici olmak gerekmektedir. Bu noktada Sayın başkanımız birleştirici, bütünleştirici olacak odaları, STK’ları, dernekleri ziyaret etmesi bu anlamda bizim için önem arz etmektedir. Özellikle minibüs ve servisçiler odası noktasında bin 150 tane servis aracımız, 600'e yakın J plakalı esnafımız, 102 tane halk otobüsü esnaflarımız ve 33 tane de şehir içi minibüsümüzle hizmet vermekteyiz. Ortalama günlük olarak servis minibüs ve halk otobüsü esnafları olarak 300 bine yakın yolcu hareketliliğimiz bulunmaktadır. Bu demek oluyor ki vatandaşlarımızla birlikte toplu taşımayı Türkiye ortalamasına göre en örnek yapan şehirler arasındayız. Özellikle şoför esnafımızın mağduriyetleri arasında halk otobüslerimizin 65 yaş ücretsiz vatandaşların taşınmasından dolayı ortalama yüzde 40 bedava yolcu taşınması. Sosyal devletin yapacağı görevi şoför esnafımızın sırtına vurulması kesinlikle kabul edilecek bir durum değildir.” İfadelerini kaydetti.

 

Şoför esnafının yaşadığı sıkıntıları bildiğini ve ülkenin ekonomik durumunun da buna etkisi olduğunu dile getiren Marasalı da sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye kendi aracını üretemezken, bu araçların Tamamı ithalken 300 bin liraya alınan bir aracın 100 bin liraya satıp tekrar borçlanarak bankanın faizleri üstüne binecek şekilde ve bir de piyasanın en kötü olduğu dönemde insanların borç para dahi bulamayacağı bu dönemde yeniden borçlanarak bu yükün altına girmesi gerçekten kabul edilebilir bir şey değildir. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya el atacağını ve halledeceğine inanıyorum. İçişleri Bakanını da daha bu konuda sağduyulu olmaya davet ediyorum. Yine mazot fiyatları ile ilgili gerçekten mazot fiyatları eşel mobil sistemine bağlı değil. Dolayısıyla hem bedava 65 yaş üstü yolcu taşınması, hem mazota her gün zam gelmesi, hem vergilerin artışı, hem 5 yılda bir vergi affı ile birlikte defterlerinizin yeniden izlenip aynı vergilerin ödenmesi, hem trafik cezalarının artması, trafik cezalarının biraz daha baskıcı bir yapıya bürünmesi bu arkadaşımızı ziyadesiyle üzmektedir, sıkıntıya sokmaktadır. Bu hususlarda biraz daha anlayışlı olunmasından yanayız. Bu konuda şoför arkadaşlarımızı destekliyoruz. Bunun yanında günün belirli saatinde yaklaşık 13-14 saat direksiyon başında direksiyon sallıyorlar, kamu görevini yerine getiriyorlar. Bu kamu görevi esnasında toplumun çeşitli kesimleri ile hemhal oluyorlar. Dolayısıyla başkanlığımız döneminde kendileri ile yakın ilişki içerisinde olacağız. Sık sık irtibat kuracağımızı beyan edelim. Bir başka önemli husus trafik. Minibüsçü arkadaşlarımızın en önemli problemlerinden bir tanesi de yol problemi, trafik sıkışıklığı meselesi. Bu sorunları İnşallah hem Güney Kuşak yolu, hem Kuzey kuşak yolu ile aşacağız. Belediye başkanlığımız döneminde Çevre yolunun yapılması için kamuoyunun baskısını ve devleti inşallah harekete geçireceğiz. Bu konuda elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Çevreyolu Malatya için olmazsa olmaz bir hale gelmiştir. Bu trafik sıkışıklığının da bir an evvel aşılması lazım.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Marasalı,, Verdiğimiz, Sözleri, Tutmazsak, Yakamıza, Yapışın,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı