Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 20:31 Bu haber 1220 kez okundu
 
Marasalı ; STK'lar İle Birlik ve Beraberlik İçerisinde Çalışacağız
Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Cemali Marasalı , Kazandıkları takdirde sivil toplum kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını, destek olacaklarını söyledi.
Siyaset Haberi


MARASALI’DAN STK ZİYARETLERİ “BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞCAĞIZ”

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Cemali Marasalı seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sorun ve sıkıntıları dinleyerek istişarelerde bulunan Marasalı, seçimlerde destek istedi. Kazandıkları takdirde sivil toplum kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını, destek olacaklarını söyledi.

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, seçim çalışmalarına hız verdi. Marasalı ilk olarak Medeniyet Derneği’ni ziyaret ederek Ramazan Keskin ile bir araya geldi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Keskin, Ak Parti’nin son zamanlarda muhalefete olan tavrını doğru bulmadığını söyledi ve şöyle konuştu; “Yarışınızdan dolayı başarılar diliyoruz. Bu bir yarıştır. İnsanlarımız planlarını projelerini halkımıza sunacaklar halkımız kimi uygun görürse onu seçecekler. Ancak AK Parti'nin son zamanlardaki diğer muhalif partilerle olan davranışlarını, tutumlarını, söylemlerini asla uygun görmüyoruz, yerinde görmüyoruz. Mademki bu bir Demokratik haktır, bu bir yarıştır, bu bir bayrak yarışıdır bu insanlara hizmet vermektir. Halkın dediği olacak. Halk kimi seçerse o olur. Yani birilerine ağır ithamlarda bulunmak uygun değil. 31 Mart'a kadar bütün partilerimiz kazanıyor, bütün muhtar adaylarımız kazanıyor. 1 Nisan'da birisi kazanacak. Kazanana şimdiden hayırlı olsun diliyorum. Osman Bey'in ziyareti Dolayısıyla teşekkür ediyorum, başarılar diliyoruz. Biz 1980'e kadar Milli selamet partisi içerisinde koştuk, koşuşturduk. O günden bugüne herhangi bir parti ile resmi üyeliğimiz yoktur. Resmi üyeliğimiz söz konusu olsaydı Saadet Partisini düşünürdük.”

 

Marasalı, daha sonra Önder İmam Hatipliler Derneği Malatya Şube Başkanı Abdurrahman Taşkesen’i ziyaret etti.

Derneğin faaliyetlerinden dolayı teşekkür eden Marasalı, derneğin faaliyetleri noktasında üzerine düşen her türlü yardıma hazır olduklarını ifade etti, Marasalı, “Konağımızın mahalle ve atmosferinde 1958 yılında kurulmuş olan önder İmam Hatipliler Derneğinin misafiriyiz. İmam hatipliler Derneği sadece İmam Hatiplerin değil, bütün gençliğin hem ilmen, hem dinen, hem milli ve manevi değerlerle mücehhez bir şekilde yetişmesi için gayret sarf eden kardeşlerimizle müteşekkir. Allah kendilerinden razı olsun. Onlar insanların milli manevi duygularını vermekle meşgul iken bizlerde madden kalkındırmak amacıyla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için kendilerini ziyaret etmiş bulunuyoruz. Yapmış oldukları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Üzerimize ne düşerse de kendilerinden bekliyoruz, her türlü yardıma da hazırız.” şeklinde konuştu.

 

Şube Başkanı Taşkesen ise, derneğin faaliyetlerine değinerek, “Önder İmam hatipliler Derneği ilimizde İmam hatiplerle ilgili faaliyet yürüten bir sivil toplum örgütü. Bir anlamda da mezunlar arasında dayanışma, kaynaşmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütü. Yaklaşık 5 ay oldu faaliyetlerimizi Karataş Konağında yürütüyoruz.” dedi.

 

Marasalı’nın sonraki durağı Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği’ydi. Dernek başkanı Mustafa Duyar’la bir araya gelen Marasalı, yerel seçimlere ilişkin istişarelerde bulundu.

 

Ziyarette konuşan Marasalı, MİMDER’i ziyaret etme nedenini açıkladı, işadamlarına vaatlerini sıraladı, “Bu bir yerel seçim, yerel seçimin dostane bir şekilde devam etmesi ve halkın da en iyisini seçebilmesi için projelerimizi halkın huzuruna getirmemiz lazım ve ne vaat ettiğimizi halka açıklamamız lazım. Tabii şehirde insanlarımız yaşıyor, biz yaşayan insanlarla birlikte tüm paydaşların fikirlerini, görüşlerini alıp bu işten ekmek yiyen inşaat sektöründen milyonlarca insan var ve Malatya'da da yüz binlerce insan inşaat sektöründe ekmek yer vaziyette. Dolayısıyla hem İnşaat müteahhitlerimize hem yapı denetim firmalarımıza, hem mimar mühendislerimizi de ziyaret ederek Malatya'da imar olarak ne katabiliriz, Malatya'yı nasıl daha güzel bir hale getirebiliriz Malatya şu ana kadar hep dikey olarak büyüdü bundan sonra biz Yeşiltepe'yi, Taştepe'yi, Melekbaba'yı alt merkezleri nasıl oluşturabiliriz o konuda fikir alışverişinde bulunmak, istişarede bulunmak üzere kendilerini ziyaret ettik. Biz projelerimizi anlatacağız, onların akıllarında ki soru işaretlerine cevap vereceğiz. Umut ediyorum ki güzel sonuçlar alacağız, onların fikirlerinden istifade edeceğiz. Müteahhitlerimizin yanındayken iş adamlarımıza da bir vaatte bulunmak istiyorum. Biz işin başında daha ilk adaylığımız açıklandığı esnada ifade ettik, Malatya'ya yatırım için gelen herkesin önünü açacağız, bu insanlara yardımcı olacağız, projelerin arasında 15-20 gün süre koyacağız, proje içeri girdikten sonra 15-20 gün içerisinde gerekli uyarılarımızı yapıp ruhsatlarını hazır hale getireceğiz ve en önemlisi resmi harçların dışında sizlerden gayri resmi haraç almayacağız. Allah rızası için bağış yapılacaksa kendi ceplerinden bağış yapsınlar. Ben de kendi cebimden bağış yapayım zoraki bağış olmaz, zoraki bağıştan hayır da olmaz, zekat da olmaz.” diye konuştu.

 

MİMDER başkanı Duyar ise, seçimlerin bir yarış olduğunu belirterek, Marasalı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Duyar, “Bu sonuçta bir yarıştır, bu yarışta da insanlar sandığa gittiğinde kendi öz iradesi ile oylarını kullanacaklardır. Osman başkanımız ve ekibine Allah'tan kolaylık diliyoruz bizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Marasalı son olarak Yedi Hilal Malatya Şube Başkanı Behçet Bakır’la bir araya geldi.

Bakır, Marasalı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Saadet Partisi Büyükşehir belediye başkan adayımız Sayın Osman Marasalı sivil toplum örgütlerini ziyareti kapsamında derneğimizi ziyaret etmiş bulunmakta. Kendisine, ekibine, arkadaşlarına bu anlamda hoş geldiniz demek istiyorum, seçimin ülkemiz için, milletimiz için, ümmetimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.” dedi.

 

Marasalı da seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunarak, Saadet Partisi’nden aday gösterilenlere kalp kırmama çağrısında bulundu. Marasalı, “Eğitimin içinde bulunduğu durumu hepimiz biliyoruz, bu durum en çok bizleri rahatsız ediyor. Bu durumu düzeltebilmek için bu kardeşlerimiz de ellerinden gelen bütün gayreti sarf ediyorlar, zamanlarını feda ediyorlar, ailelerine harcayacakları zamandan tasarruf ediyorlar buraya geliyorlar. Allah bunun mükafatını versin. 31 Mart seçimlerinin de ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini cenabı Allah'tan niyaz ediyoruz. Seçimlerin bir yarış olduğunu, bir savaş olmadığını bu bağlamda 'harp hiledir' hadisi şerifini bu seçimler için kullanılamayacağını bir kez daha sivil toplum örgütleri ziyaretlerimizde dile getiriyoruz. Dolayısıyla kardeşlik hukukunu bozmadan, insanların kalbini kırmadan hiçbir dünya makamının bir kardeşin kalbini kırmaktan daha değerli olamayacağını hatırlatarak bu seçimin bu anlamda ağırbaşlılık çerçevesinde geçmesini niyaz ediyorum. Bu konuda bütün aday kardeşlerimize ve Partili arkadaşlarımıza da çağrıda bulunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Marasalı, ;, STK'lar, İle, Birlik, ve, Beraberlik, İçerisinde, Çalışacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı