Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 12:25 Bu haber 1376 kez okundu
 
Marasalı ; Mor Reyhan Çayını Esenlikten Toplayanları Kınıyorum
Mor reyhanın Arapgir için önemine değinen Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı Esenlik’in mor reyhanı satıştan kaldırmasına tepki gösterdi.
Siyaset Haberi


MARASALI’DAN MOR REYHAN TEPKİSİ “MOR REYHANIN SATIŞTAN KALDIRILMASI MALATYA’YA YAPILAN BİR KÖTÜLÜKTÜR”

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, seçim ziyaretlerine devam ediyor.

 

Arapgir ve Arguvan ilçelerini ziyaret eden Marasalı, sorun ve sıkıntıları dinledi, seçimlerde destek istedi. Arapgir’de mor reyhanın önemine vurgu yapan Marasalı, satışının kaldırılmasına tepki gösterdi.

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Arapgir İlçesi’ni ziyaret etti.

“YEREL SEÇİM SİYASİ PARTİLERİN DEĞİL ŞAHISLARIN VİZYONUYLA İLGİLİ BİR SEÇİMDİR”

Yerel seçimlerin siyasi partilerin değil şahısların vizyonuyla alakalı seçimler olduğuna vurgu yapan Marasalı, Malatya’nın Türkiye’nin en fakir illerinden biri olduğunu söyledi. Marasalı, “ Binali Yıldırım Bey bir televizyon programındaydı. Onun da ifade ettiği gibi 31 Mart bir yerel seçim ve dolayısıyla siyasi partilerin değil şahısların vizyonuyla ilgili olan bir seçim. Çok iyi bir partinin kötü bir adayı olabileceği gibi kötü bir partinin çok iyi bir adayı da olabilir. Dolayısıyla siyasi parti sempatizanlığını, ideolojimizi cebimize koyacağız memleketimize en iyi hizmeti yapacak olana oyumuzu vereceğiz. Burada neye dikkat edeceğiz? Malatya eskiden parça parçaydı Arapgir, Darende, Doğanşehir, Doğanyol hepsi farklı farklıydı. Fakat şu an geldiğimiz noktada Doğanyol'dan başlayıp Arapgir'de biten ya da Kale'den başlayıp Darende'de biten bir büyüklükten bahsediyoruz. Dolayısıyla Büyükşehir'e devletin kanunların vermiş olduğu yetki buraların sadece yolu, kaldırımı, kanalizasyonu değil Büyükşehir’in bir görevi ilin ekonomik kalkınmasına sağlamaktır.2018 yılı Türkiye'nin milli geliri 9 bin 632 dolarken maalesef Malatya'mızın milli geliriz sadece ve sadece 5 bin 200 dolar. Bu şu demek Malatya Türkiye'nin en fakir illerinden biri.” diye konuştu.

 

“MOR REYHANIN SATIŞTAN KALDIRILMASI MALATYA’YA YAPILAN BİR KÖTÜLÜKTÜR”

Mor reyhanın Arapgir için önemine değinen Marasalı, Esenlik’in mor reyhanı satıştan kaldırmasına tepki gösterdi. Marasalı, “Artık yol kaldırım asfalt siyasetinin bittiğini, Malatya'nın ekmeğe ihtiyacı olduğunu Arapgirli gençlere iş imkanı sağlamamız gerektiğini, Arapgir'e fabrikalar açılması gerektiğini anlatıyoruz halkımızdan bu amaçla destek istiyoruz. Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar, kime oy verirlerse versinler ama kardeşlik hukukunu üstün tutsunlar. Sayın başkanımın üzerinde 10 yıl çalışıp bir marka haline getirdiği mor reyhan Arapgir'in gelecek vadeden bir ürünü. Fakat biz bu işte siyaset ararsak, eğer siyaseti sokarsak maalesef oradan da bereket azalıyor. Esenlik Malatya'nın ortak şirketi fakat esenlik sayın başkanıma nispet olsun diye mor reyhanı satıştan kaldırmış. Bu Malatya'ya yapılan bir kötülük. Biz hizmette adalet, siyasette adalet, istihdamda adalet vaat ediyoruz. Kesinlikle Malatya'ya, Arapgir'e darbe vuracak tavırlardan da kaçınılması gerektiğini ifade ediyoruz, Esenlik halkın malıdır Arapgir'de bu halka tâbi ise o zaman halkın ürünlerinin satılmasına müsaade etmelerini kendilerinden rica ediyorum. Bu bir yanlışlıktır, yanlış hesap Bağdat'tan dönecektir, onlar dönmezse bir hafta sonra nasip olursa biz döndüreceğiz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Marasalı, ;, Mor, Reyhan, Çayını, Esenlikten, Toplayanları, Kınıyorum,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı