Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 20:46
 
Marasalı ; Kayısı Tek Değil , Ek Gelir Kaynağı Olmalı
Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı kayısının Malatya’nın tek gelir kaynağı değil de ek gelir kaynağı olması gerektiğini belirtti.
Siyaset Haberi


MARASALI  “KAYISI TEK DEĞİL, EK GELİR KAYNAĞI OLMALI” 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı kayısının Malatya’nın tek gelir kaynağı değil de ek gelir kaynağı olması gerektiğini belirterek, “Tarım ile uğraşan insan sayımızı minimuma indirip bunları fabrikalara, organize sanayi bölgelerine yönlendirmemiz lazım.” Dedi.

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne son 2 gün kala çalışmalarına devam ediyor.

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi, Malatya Diş Hekimleri Odası, Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Malatya İl Başkanlığı ve Malatya Ziraat Mühendisleri Odası’nı ziyaret ederek Yerel Seçimlere ilişkin istişarelerde bulundu.

 

Marasalı, yerel seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Muharrem Kıbrıs ve yönetimi ile bir araya geldi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Muharrem Kıbrıs, Marasalı’ya başarılar diledi.

 

Burada konuşan Marasalı, şehitlik mertebesinin önemine vurgu yaptı ve “Şehitlerimizin huzurunda, resimlerinin bulunduğu bu ortamda konuşmak kolay bir durum değil. Allah kendilerinden razı olsun, makamlarını cennet eylesin. Bu vatan için canlarını feda eden Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere, o tarihten bugüne hayatının baharında kendisini feda eden binlerce kardeşimize, atamıza, dedemize rabbim rahmet eylesin. Bizleri de onlara layık eylesin. Türkiye’nin güçlü olması lazım. Türkiye’nin güçlü olması için devletimiz elinden gelen gayreti gösteriyor. Bizlerinde yerel seçimlerde devletimizin elini kolaylaştıracak, güçlendirecek yatırımları yapmamız lazım.” Diye konuştu.

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı daha sonra Malatya Diş Hekimleri Odası’nı ziyaret ederek, oda başkanı Murat Canbek ile bir süre görüştü.

 

31 Mart Yerel Seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Canbek, “İnşallah 31 Mart Yerel Seçimleri vatana, millete, Malatya’ya güzelliklere vesile olur” dedi.

 

Marasalı ise buradaki konuşmasında Saadet Partisi’ne yönelik ittifak iftiralarına sert çıktı ve şöyle konuştu; “Saadet Partisini ısrarla 3-5 oy daha kapabilirim, yanlışlıklarımızdan dolayı Saadet Partisi’ne oy verecek olan kitleyi tekrar kendi safımıza çekelim anlayışı ile Saadet Partisi’ni PKK ile işbirliği içerisinde göstermek memlekete yapılabilecek en büyük kötülüktür, ihanettir. Çünkü PKK denilen örgüt gayri meşrudur, terördür. Saadet Partisi 50 yıllık meşru bir partidir, devletçi gelenektedir, devletini milletini seven bir yapıdadır. 28 Şubat’ta, öncesinde her türlü zulme 5 partisi kapatılmasına rağmen asla devletine karşı çıkmamıştır, sokağa dökülmemiştir”

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı ve beraberindeki heyet daha sonra Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Malatya İl Başkanı Mahmut İlker Dönmezer’i ziyaret ederek yerel seçimlere ilişkin istişarede bulundu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden HÜDAPAR Malatya İl Başkanı Mahmut İlker Dönmezer “Seçim çalışmaları çerçevesinde dostluğun kazanması, rekabetin bir düşmanlık değil, daha iyi hizmet edebilmek için bir araç olduğu, siyasetin bu kapsamda kullanılması gerektiği bilinci bizlerden uzaklaşmasın.” Diye konuştu.

 

Marasalı ise “Kim bir hayır işlerse o yoldan sonra kıyamete kadar onun sevabı kendisine ait olur, o yoldan gidenlerin sevabı da kendisine ait olur. Kim de bir şerrin kapısını aralarsa, o şerden kim geçerse kıyamete kadar onun kapısından hasıl olacak günahın da vebalini öder. Dolayısıyla seçimleri bir savaş olarak görüp, savaşta harp hiledir mantığı ile her türlü yalanı ve iftirayı atma selahiyetine dinen kendisine caiz gören insanlar dinen bir şerrin kapısını aralamış olur. Dolayısıyla kıyamete kadar her seçimde rakibi hakkında yalan, yanlış, bel altı vuruşlarda bulunan insanların günahı da maalesef bu insanların boynuna olacaktır.” İfadelerini kaydetti.

 

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı’nın son durağı ise Malatya Ziraat Mühendisleri Odası oldu. Oda Başkanı Fevzi Çiçek ile bir süre sohbet eden Marasalı, yerel seçimlere dair istişarelerde de bulundu.

 

Marasalı’ya başarılar dileyen Çiçek, “Bizim büyükşehir olmamızla ile beraber daha önce alışılagelen belediyecilik sistemi farklı bir boyut kazanmış oldu. Daha önce sadece kent merkezi belediyeciliği var iken bizim mesleki alanımızı da ilgilendiren kırsal alan belediyeciliği diye tarif ettiğimiz, bir belediyecilik sistemi geldi. Dolayısıyla yeni belediyecilik sisteminde sadece şehir planlamaları yetmiyor, kırsal alanların planlanması, üretimin devam ettirilmesi, sürdürülmesi gibi yeni görevler de başlıyor” ifadelerini kaydetti.

 

Kayısının Malatya’nın tek gelir kaynağı değil de ek gelir kaynağı olması gerektiğini belirten Marasalı ise sözlerine şöyle devam etti; “Fevzi bey ve arkadaşları Malatya’ya bilgi ve birikimleri ile destek sağlayan, katma değer sağlayan arkadaşlarımız. Seçim döneminin öncesinde de sürekli istişarelerde bulunduğumuz bir ağabeyimiz. Malatya’da yaşandığı iddia edilen bir don hadisesi var. Bundan dolayı kendisinin şahsında bütün çiftçilerimize, mühendislerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaşanan bu hadise seçim dönemi boyunca ve yıllardan beri söylediğimiz bir gerçekte de haklılık payımızı ortaya koyuyor. Malatya’da kayısı tek gelir kaynağımız olmamalı, ek gelir kaynağımız olmalı. Tarım ile uğraşan insan sayımızı minimuma indirip bunları fabrikalara, organize sanayi bölgelerine yönlendirmemiz lazım.”

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Marasalı, ;, Kayısı, Tek, Değil, ,, Ek, Gelir, Kaynağı, Olmalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı