Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 14:14 Bu haber 1494 kez okundu
 
Malatya ve Bölgesi İçin Buzlanma ve Don Uyarısı
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli için buzlanma , Çığ ve dona karşı vatandaşları uyardı.
Yaşam Haberi


Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli için buzlanma ve dona karşı uyarı yaparken, yüksek kar örtüsüne sahip eğilimli arazilerdeki çığ tehlikesini yeniledi.

 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM: Bölgemiz genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmemektedir.

RÜZGAR: Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

UYARILAR: Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis, pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı nedeniyle meydana gelebilecek olan olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yüksek kar örtüsüne sahip dik eğimli alanlarda çığ tehlikesine dikkat!

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada; "Bölgemiz genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir. Yer yer sis, pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Buzlanma ve don nedeniyle meydana gelebilecek olan olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır. Yüksek kar örtüsüne sahip dik ve eğimli alanlarda çığ tehlikesine dikkat edilmelidir" denildi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, ve, Bölgesi, İçin, Buzlanma, ve, Don, Uyarısı, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı