Haber Detayı
17 Ocak 2021 - Pazar 00:31 Bu haber 1413 kez okundu
 
Malatya Polis Bölgesinde Meydana Gelen Asayiş Haberleri
Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince Yapılan Uygulama ve Kontrollerde Uyuşturucu Madde , Av Tüfeği , Kesici Aletler , Ruhsatsız Silah , Çalıntı Mallar ve Emniyetçe Aranan Kişiler Ele Geçirildi
Asayiş Haberi


Malatya'da Çeşitli Polis Bölgesinde Meydana Gelen  Olayları İle İlgili Açıklamada Bulundu.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince Yapılan Uygulama ve Kontrollerde  Uyuşturucu Madde , Av Tüfeği , Kesici Aletler , Ruhsatsız Silah  , Çalıntı Mallar ve Emniyetçe  Aranan Kişiler Ele Geçirildi

 

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda; 

 İki şahıstan toplam 52.90 gr metamfetamin ele geçirilmiş,
Üç şahıstan toplam 62 uyuşturucu ve uyarıcı hap ele geçirilmiş,
İki şahıstan toplam 2 otomatik av tüfeği ele geçirilmiş,
İki şahıstan toplam 2 Ruhsatsız tabanca ve 7 adet fişek ele geçirilmiş,
Bir şahıstan bir kesici alet ele geçirilmiş,

 

Akpınar Mahallesinde bir işhanında 11.01.2021 günü meydana gelen bir müştekinin sol bacağından tüfekle vurulma olayının şüphelilerinden M. A. aynı gün yakalanmış çıkarıldığı mahkemece Tutuklanmış, olayın diğer şüphelileri Ü. D. ve B. D. ise olayda kullanmış oldukları tüfek ile beraber 14.01.2021 günü yakalanmış çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanmışlardır.

 

Bir ikametten 105 ekran televizyonun çalınması olayını gerçekleştiren şüpheli 2 şahıs tespit edilmiş, şüphelilerden biri yakalanarak adli mercilerce tutuklanmıştır. 

 

Bir spor merkezinden laptop ile 3 adet bisikletin çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmada olayı gerçekleştiren şüpheli tespit edilerek yakalanmış, şahıs adli mercilerce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, ayrıca laptop temin edilerek müştekisine teslim edilmiştir.

 

 Emekliler Parkında bir şahsın aşırı alkollü olduğu, 3 adet göğüs ve 1 adet diz kısmında kesici alet yara izi olduğu görülmüş, yapılan araştırmada şüpheli şahıs tespit edilmiş, suç aleti ile birlikte yakalanmıştır. Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir.

 

 ''DUR'' ihtarına uymayarak ara sokaklara kaçan Plakasız motosiklet kovalamaca sonucu yakalanmış, sürücüsüne ehliyetinin olmaması, DUR ihtarına uymaması ve tehlikeli araç kullanması sebepleriyle idari işlem uygulanmış, motosiklet tescilsiz olması nedeniyle yedi emin otoparka çektirilmiştir. 

 

14.01.201 günü çalınan motosiklet bulunarak müştekisine teslim edilmiş, ayrıca şüpheli 3 şahısa sokağa çıkma yasağına muhalefetten idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiş ve adli makamlara sevk edilmişlerdir.

 

 Müşteki şahsı güveni kötüye kullanma suretiyle 4.200 TL dolandıran Şüpheli şahıs yakalanmış, gerekli işlemler yapılmıştır.

 

Şifa Mahallesinde yaşı küçük şahsın motosikletinin gasp edilmesi olayı ile ilgili olarak yapılan kamera çalışmalarında; Olayın şüphelisi tespit edilmiş, şüpheli şahıs yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

 

Çavuşoğlu Mahallesinde bir şahsın kullanmış olduğu plakasız motosikletin yapılan incelemesinde, Gaziantep ilinden çalıntı kaydının olduğu tespit edilmiş olup gerekli tahkikata başlanmıştır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Polis, Bölgesinde, Meydana, Gelen, Asayiş, Haberleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı