Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 16:49
 
Malatya'lı STK'lar Başkan Mehmet Polat'ı Tekrar Görmek İstiyor
Malatya'da aktif halde bulunan Bir çok Sivil Toplum Örgütü yaptığı açıklamada 31 Mart Yerel Seçimlerinde Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat'ı Destekliyor ve Yeniden Pütürge Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz dedi.
Gündem Haberi


Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat,  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü “ Nedeniyle Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesini Ziyaret Etti.

 

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Anadolu Basın Birliği Derneği ziyaretinde, MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz ve Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya ve yönetim kurulu ile birlikte katıldılar.

Başkan Mehmet Polat, Yoğun Kar ve Tipi yüzünden her  kış olduğu gibi bu kışta Kubbe Dağı vatandaşlarımıza geçit vermedi.  Kar yağdığı zaman Kubbe Dağının ve Pütürge'nin, Doğanyol'un ve Bölgenin kaderi budur. Kışın kar yağdığı zaman Pütürge ile Tamamen iletişim kopuyor. “İnşallah başlattığımız Kubbe Dağı Tünel Projesinin en kısa zamanda sonuçlanmasıyla Pütürge'nin ve Doğanyol'un ulaşım sorunu ortadan kalkacaktır dedi. Tünel bittiğinden Pütürge ve Doğanyol’da yaşayan tüm vatandaşlarımız rahata kavuşacaktır.”

 

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Burada Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve Üyeleri ile birlikte olmak çok güzel. STK’lar  bulundukları toplumlar adına  Yerel Yöneticiler ve İdareciler arasında köprü görevi görmektedirler. Bizler özellikle çoğunluğu İstanbul’da bulunan Pütürge Dernekleri ile her zaman gerek İstanbul’da gerekse Pütürge’de sürekli bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz.. Gurbette yaşayan Pütürge’lilerin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz.  Burs sorunu olan öğrencilerimizin , Hasta olan vatandaşlarımızın kısacası Pütürge ile ilgili her sorunu istişare ile çözüyoruz.

 

Anadolu Basın Birliği Derneği ziyaretinde, MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz ve Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya ve yönetim kurulu ile birlikte katıldılar.

 

Başkan Polat, Anadolu Basın Birliği Dernek Başkanı Zeki Dağ ve Dernek Başkan Yardımcısı Hidayet Özpolat, bizlere gösterdikleri misafirperverliğinden ve yine Malatya’mızda ve yine Malatya dışında yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

 

Başkan Polat, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum dedi. Polat, Basın, bizler yani yerel yönetimler için çok önemlidir ve sadece bizler değil tüm vatandaşlarımız için önemlidir ve önem taşımaktadır dedi. Basın mensuplu kardeşlerimizin zor şartlarda görev yaptıklarını biliyoruz. Özelikle bizler yerel yöneticiler basın mensuplu kardeşlerimize destek olmalıyız dedi. Polat, bu vesileyle tekrar 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum ve çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum. Başkan Polat, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum dedi.

 

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Kış aylarında yağan kar nedeniyle Kubbe Dağı yolu vatandaşlara geçit vermiyor. Bu yüzden Pütürge ve Doğanyol İlçemizin ve bu yörenin insanları yıllardır mağdur oluyor.  Bizler yazın ilçemizde kış aylarında Malatya’da oturmak zorunda kalıyoruz. İmkanları olmayan  hemşerilerimiz kış aylarında gerçekten çok mağdur oluyorlar. Pütürge İlçemizin çok kıymetli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Polat Bey göreve geldiği günden bugüne Pütürge İlçemize çok önemli projeler ve hizmetler kazandırmıştır. Sayın Başkanımızın yaptığı bu önemli hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Başkan Cengiz,  Gazeteci kardeşlerimizin çalışma şartlarının zor olduğunu bilmekteyiz ve bu gün bizleri kabul eden Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Sayın Zeki Dağ ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.  Tekrar 10 Ocak çalışan gazeteciler günü’nüz kutlu olsun.” Dedi.

 

Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz, “Pütürge Belediye Başkanımızı çok yakından takip ediyorum. 5 yıl gibi kısa bir zamanda Pütürge için imkansız görünen projelere imza attı.  Biz Sivil Toplum Kuruluşları olarak böyle başarılı başkanlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Şahsım Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı ve üyelerim adına Başkanımız Mehmet Polat’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. 31 Mart’a yapılacak yerel seçimlerde Başarılı Belediye Başkanımız Mehmet Polat’ı yeniden başkan görmek istiyoruz” dedi.

 

Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz, “10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum ve çalışan gazeteci kardeşlerimizin işlerinin ve çalışma şartlarının zor olduğunu bilmekteyiz ve bugün bizleri kabul eden Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Sayın Zeki Dağ ve yönetim kurulu arkadaşlarına şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

 

Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya, öncelikle Pütürge Belediye Başkanımızla burada bulunmak bizleri çok memnun etti. Bilgi ve Birikimlerinden oldukça faydalandık.. Sayın Başkanımız Malatya’da ve Türkiye’de Projeci  Belediyecilik Örneğini en iyi gösteren Başkanlardan biridir.  Kubbe Dağı Tünel Projesi , Sokak İyileştirme Projesi , Baraj ve Gölet Projeleri , Sosyal ve Kültürel bir çok Projeye kısa zamanda imza atması bir Malatya’lı olarak bizleri gururlandırmıştır.

 

Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya, Bizler Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri olarak  böyle başarılı Belediye Başkanlarımızı her zaman görevlerinin başında görmek istiyoruz. Göreve geldiğinden bugüne Pütürge İlçesine çok önemli projeler kazandıran  Başkanımız Mehmet Polat’ı destekliyoruz ve 31 Marta yapılacak yerel seçimlerde sayın başkanımızı yeniden başkan olarak görmek istiyoruz.

 

Başkan İsrafil Çatalkaya, buradan tüm basın emekçilerinin “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü  kutluyorum Dedi.

 

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkan Zeki Dağ,  Bizleri bu gün ziyaret eden başta Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz ve Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya’ya şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Başkan Dağ, Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, Pütürge İlçesine çok önemli projeler ve hizmetler yapmıştır. Pütürge’ye yapılan hizmetler daha önceden bu kadar yapılmamıştır. Gerçekten bu kadar kısa zamanda başarılı projelere imza atan Mehmet Polat Başkanımızı tebrik ediyor ve destekliyoruz.  Başkan Mehmet Polat görev süresi içerisinde sayılamayacak kadar projelere ve hizmetlere imza atmış, Pütürge İlçesinin çehresini ve kaderini  değişmiştir. Pütürge’ye  yapılan bu hizmetlerden dolayı şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler Anadolu Basın Birliği olarak Başkan Mehmet Polat’ı destekliyoruz dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya'lı, STK'lar, Başkan, Mehmet, Polat'ı, Tekrar, Görmek, İstiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı