Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 13:44 Bu haber 5500 kez okundu
 
Malatya'lı Gazeteci Ahmet Kekeç Hayatını Kaybetti
3 Ocak 1961'de Malatya'da doğan Gazeteci - Yazar Ahmet Kekeç koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Yaşam Haberi


Malatya'lı  gazeteci Ahmet Kekeç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

 

AHMET KEKEÇ KİMDİR?
Ahmet Kekeç 3 Ocak 1961'de Malatya'da doğdu. Vefat etmeden önce Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapıyordu.

Ahmet Kekeç, sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nden atıldı. Aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikâye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak yazı hayatına başladı. 1985'te ilk hikâye kitabı olan "Son İyi Şeyler"i çıkardı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı. Millî Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı gibi görevler üstlendi.

Uzun süredir gazetecilik mesleğini sürdüren Kekeç'in gazetelerde yazdığı yazılar 1997 yılında MGV Gençlik Dergisi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllendirildi. Son yıllarda çalışmalarını roman üzerine yoğunlaştıran Ahmet Kekeç, 28 Şubat dönemini anlatan Yağmurdan Sonra adlı bir romana imza attı. 2006 yılından beri Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

 

Malatya'lı  gazeteci Ahmet Kekeç,aynı zamanda www.malatyahaberajans.com , www.malatyabulten.com  Cine5 , 24 TV'de  Ülke TV'de yorumcu ve program yapımcısı olarak görev yaptı.

 

 Aynı zamanda haber sitelrimizinde de köşe yazarı olan Ahmet Kekeç'e  www.malatyahaberajans.com , www.malatyabulten.com ve www.malatyam.tv ailesi olarak Allah'tan Rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz..

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya'lı, Gazeteci, Ahmet, Kekeç, Hayatını, Kaybetti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı