Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 13:45
 
Malatya Konulu 12 Kitap 1 Yıl İçinde Okurları İle Buluştu
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Tarafından Malatya İle İlgili Kitaplar Kültür Envanterine Kazandırılmaya Devam Ediyor.
Kültür-Sanat Haberi


Son olarak 41’nci eserini yayınlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yayınları, 12 kitabını 1 yıl içerisinde yayın hayatına kazandırdı. 3 cep kitap da yayınlayan Büyükşehir Belediyesi, eserleri ilgililerine ücretsiz olarak veriyor.

 

Son 1 yıl içerisinde Battalgazi Hikayeleri (Battalname), 2 adet Battalgazi çizgi hikayeleri, Çiçekten Sofraya Malatya Kayısı Fotoğrafları, Malatya Söz Varlığı, Siyer Dersleri(Mekke Dönemi), Seyyid Battalgazi Sempozyumu Bildiriler, Kaçapa(Toplu Tiyatro Oyunları), Osmanlı Arşiv Belgelerinde Malatya, İşte Benim Malatyam 1-2 ve Malatya Mutfağı eserleri yayınlandı. Yoğun ilgi gören eserlerden ikinci baskısı yapılan da var.

 

İşte Benim Malatyam’ın ikinci baskısı yapıldı

Yazar Atilla Kantarcı’nın Malatya’yı anlatan yazılarından oluşan “İşte Benim Malatyam” serisinin ilk kitabının ikinci baskısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin kültür hizmeti olarak yayın hayatına kazandırılan “İşte Benim Malatyam” serisi, Malatyalılardan büyük ilgi görüyor. Serinin ikinci  Kitabındaki Takdim yazısında Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Şehir, bütün varlıkların, bütün hakikatlerin, bütün farklılıkların ve çeşitliliklerin yaşanabildiği, tecrübe edilebildiği sürekli varoluş ve diriliş mekanıdır” görüşünü belirtti.

 

Başkan Polat, “Suyu sert, insanı mert olan bu şehre, Malatya’ya aidiyet hisseden, Malatya’yı adeta bir ‘ibadet tutkusuyla’ seven Atilla Kantarcı da bu kadim şehrin ruhunu yansıtan değerlere vakıf olan yetişkinler ile genç kuşakları buluşturmayı amaçladığı İşte Benim Malatyam serisinin ikinci kitabını hazırlayarak şehrinin ruhunu tanıdığını ve şehrinin dilinden anladığını bizlere göstermiştir” ifadelerini kullandı.

 

2.Abdülhamid’in Hatıraları

Büyükşehir Belediyesi, kültür hizmeti kapsamında Sultan Abdülhamid Han’ın aziz hatırasına hürmeten 2 bin adet “Sultan Abdülhamid’in Hatıraları” adlı kitaptan vatandaşlara hediye etti.

 

3 adet cep kitap

Malatya’nın gönül dünyası değerlerini tanıtmak amacıyla da Büyükşehir Belediyesi ayrıca 3 adet cep kitap yayınladı. Bu kapsamda Fethi Femuhluoğlu’nun meşhur “Dostluk Üzerine” konuşmasını yayınlayan Büyükşehir Belediyesi, Balaban’da medfun Abdurrahman Erzincani ve Darende’de medfun Somuncu Baba Hazretlerini tanıtan cep kitaplarını yayınladı.

 

Yeni eserler yayınlanacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanısıra sosyal ve kültürel belediyeciliğe de büyük önem verdiklerini anımsatarak, “Sosyal-Kültürel belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında kültür yayıncılığına ayrı bir önem veriyoruz. Bu çerçevede belediyemizce bugüne kadar önemli eserler yayın hayatına kazandırıldı. Şu anda yayına hazırlanan çok sayıda eserimiz var. Kısa süre içerisinde inşallah bu eserlerimizi de kitapseverlerle buluşturacağız” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Konulu, 12, Kitap, 1, Yıl, İçinde, Okurları, İle, Buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı