Haber Detayı
11 Ekim 2021 - Pazartesi 08:45 Bu haber 2160 kez okundu
 
Malatya Konfederasyonu Yönetimi Basınla Bir Araya Geldi
Malatya Konfederasyonu 21-24 Ekim Tarihlerinde İstanbul’da yapılacak Aslantepe'den Yenikapı'ya temalı İstanbul Malatya Günleri Bilgilendirmesi İçin Malatya Basını ile bir araya geldi.
Gündem Haberi


21-24 Ekim Tarihlerinde İstanbul’da yapılacak Aslantepe'den Yenikapı'ya temalı İstanbul Malatya Günleri hazırlıkları devam ediyor.

Malatya’daki kurumları Malatya günlerine davet etmek için Malatya’ya gelen ( MAKON ) Malatya Konfederasyonu  ve ( MASTÖB ) Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği  yöneticileri tüm kuruluşları İstanbul’a davet etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile kurumlarında İstanbul’da yapılacak etkinliğe katılmaları bekleniyor. Belediyeler, Valilik, Üniversite ve resmi kuruluşlar stant ücreti ödemeyecek.

 

Malatya Konfederasyonu (MAKON) Yönetim Kurulu üyeleri ve İstanbul Malatya Günleri Organize Komitesi üyeleri Aziz Damar, Ali Karadoğan, Hasan Arıkboğa, Cihan Akköse, Hayrullah Kalkan basın toplantısı düzenledi.

Malatya Günleri Komitesi Yöneticisi Aziz Damar, “İstanbul’da Malatya Günlerini yapmak için uzun bir süreden beri çalışıyoruz. “Arslantepe’den Yenikapı’ya” Sloganıyla düzenlediğimiz Malatya Günlerinde amacımız Malatya’yı tüm değerleriyle, geniş bir katılımla tanıtmaktır. Başka bir amacımız yoktur.  Ama ne yazık ki Malatya’da oluşturulan bir algıyı boşa çıkartmak için Malatya’daki tüm kurumlarımızı ziyaret etmeye çalıştık.Konu Malatya ise ve amaç tanıtımsa bizim için önemli olan budur. Malatya Valimiz ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızla ve diğer kurumlarımızla görüştük, her şeyi açık konuştuk. İstanbul’daki tanıtım günlerine Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer kurumlar katılacaklarını ifade ettiler. Malatya’da katılacak Belediyeler ile Üniversitelerimiz için gerekli stantlar hiçbir ücret alınmadan tahsis edilecektir. Bun kurumlarımızdan ücret alınması asla söz konusu dahi değildir. “ dedi.

Malatya Günleri hiçbir partinin arka bahçesi olmadığını ifade eden Aziz Damar  “Hepimizin ayrı düşünceleri desteklediği siyasi partiler olabilir ama biz MASTÖB’üz, MAKON’uz. Her görüşten Dernek kuruluşumuzda var. Bu bizim zenginliğimizdir. O nedenle Malatya Günleri hakkında yanlış algı oluşturarak zarar vermeye çalışanlara asla fırsat vermemeliyiz. Amaç Malatya’nın tanıtımı ise Malatya’nın her dinamiklerine ihtiyaç vardır. Arslantepe’den Yenikapı’ya sloganıyla Malatyamızı İstanbul’da en güzel şekilde tanıtacağız” diye konuştu.

“RESMİ KURUMLARDAN STANT ÜCRETİ ALINMAYACAK”

Makon Yöneticisi ve Malatya Günleri Organize Komitesi üyesi Cihan Akköse, İstanbul Yenikapı’da bu hafta Hatay Günlerinin, gelecek haftada Trabzon Günlerinin olacağını belirterek “21-24 Ekim tarihlerinde yapılacak Malatya Günlerinde satışa sunulan tüm stantlara fazlasıyla talep olmuştur. Fiyatlar 2019 Yılındaki fiyatlarla eşdeğerdir. Büyük bir talep var karşılamaya çalışıyoruz. Malatya’dan katılacak kurumlarımızda stant ücreti talep edilmeyecektir. Ayrıcas geçmi,ş yıllarda bu kurumlarımızdan stant ücreti alındığını da üzülerek öğrendik. Tüm kurumlarımızı etkinliğe katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 
 
Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Konfederasyonu, Yönetimi, Basınla, Bir, Araya, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı