Haber Detayı
17 Ocak 2021 - Pazar 00:57 Bu haber 1106 kez okundu
 
Malatya Kırsalında Karla Mücadele Devam Ediyor
Malatya Akçadağ’da, 4, Hekimhan’da 6, Doğanşehir’de 2 Pütürge’de 5, Arguvan’da 1 Battalgazi’de 2 ve Kuluncak Başören-Konaktepe grup yolundaki çalışmalar büyük oranda tamamladı.
Gündem Haberi


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN YOĞUN KAR MESAİSİ

Perşembe günü gece saatlerinden itibaren yağmaya başlayan kar, Malatya kırsalında özelikle ilçelerde etkili olurken, Meteoroloji tarafından önceden yapılmış olan uyarılar nedeniyle gerekli tedbirleri alan ve ekipleri hazır bekleten Malatya Büyükşehir Belediyesi, kar yağışıyla birlikte yüksek kesimlerde karla mücadele çalışmalarına anında başladı.

 

Kar yağışıyla birlikte tuzlama ve karla mücadele çalışmalarına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri kapanan yolların tamamını ulaşıma açtı.


Acil durumlara karşı tedbirlerini alan ve ekiplerini hazır bekleten Büyükşehir Belediyesi, buzlanmalara karşı tuzlama, yol açma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Özellikle kırsal bölgelerde etkisini gösteren kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için 24 saat aralıksız çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Akçadağ’da, 4, Hekimhan’da 6,  Doğanşehir’de 2 Pütürge’de 5, Arguvan’da 1 Battalgazi’de 2 ve Kuluncak Başören-Konaktepe grup yolundaki çalışmalarını büyük oranda tamamladı. Malatya genelinde kapalı yol bulunmazken, 800 personel ve 400 iş makinesi karla mücadelede etkin bir görev alıyor.
Kar yağışının yüksek kesimlerde aralıklarla devam etmesinden dolayı ekipler açılan yolların tekrar kapanmaması için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

 

Akçadağ, 4  Kahyalı, Kasımuşağı, Taşevler ve Güneşli mahallelerinde, Hekimhan, 6  Işıklı, Kozdere, Uğurlu, Delihasanyurdu, Güzelyayla ve Söğüt mahalleleri, Doğanşehir 2 Erkenek, Karadere mahalleleri, Kuluncak Başören-Konaktepe grup yolu, Pütürge, 5 Arınlı, Aslankent, Deredüzü, Esencik ve Teluşağı, Arguvan 1 Çobandere mahallesi, Battalgazi 2 Puluşağı, Mengil, Tepehan Sorguçlu’da yolların kapanmaması ve ulaşımın aksamaması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şu an itibariyle yapılan çalışmalarla Malatya genelinde kapalı yol bulunmamaktadır. 
 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Kırsalında, Karla, Mücadele, Devam, Ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı