Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 18:52 Bu haber 1427 kez okundu
 
Malatya İl Jandarma Okul Çevresi ve Servislerini Denetledi
Malatya İl Jandarma Komutanlığına Bağlı Asayiş Timleri Malatya Geneli Tüm Okul Çevrelerinde ve Tüm Servis Araçlarında Genel Bir Denetleme Yaptı.
Asayiş Haberi


Malatya İl Jandarma Komutanlığına Bağlı Asayiş Timleri Malatya Geneli Okul Çevreleri, Servis Araçları ve Genel Trafik Denetimi Yaptı.

 

Konu ile ilgili Malatya İl Jandarma Komutanlığınca Yapılan Açıklamada ;

 

Malatya İl Jandarma Komutanlığı bölgesinde emniyet ve asayiş hizmetleri kapsamında; çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde okullara gidip gelmeleri için, çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul servis araçlarının kontrolü, okul çevresinde bulunan park ve bahçeler, işletme, seyyar satıcı, metruk bina ve umuma açık yerlerin kontrolüne yönelik 16.04.2019 günü 07.00-09.00 / 12.30-13.30 / 15.00-18.00 saatlerinde yoğunlaştırılmış şekilde trafik timlerince okul servis araçlarına yönelik özel denetim, saat 11.00-15.00 okul ve öğrenci yurtları çevreleri ve yakınlarındaki park ve bahçeler, metruk binalar ile alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, diğer umuma açık yerler ve işletmelerin kontrolü ile okulla ilişkisi olmadığı halde okul çevresinde bulunan şüpheli şahıslara yönelik uygulama, 19.00 21.00 saatleri arasında ise ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve öğrenci yurtlarının yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerlerde, uyuşturucu madde kullanan, satan, kişiler başta olmak üzere yasadışı faaliyetlerde bulunan, aranan, suç işleyen kişilerin yakalanması, çocukların ve gençlerin suç ve suçlulardan korunmasına yönelik “Huzur ve Güven ” uygulaması icra edilmiştir.

 

Malatya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş Timleri Kaçakçılık Timleri, İstihbarat Timleri, J.Trafik Timleri, Köpek Unsurları, Olay Yeri İnceleme Timleri, TEM unsurları ve Patlayıcı Madde İmha Timlerinin katılımıyla icra edilen uygulamada; (2.145) şahıs, (941) araç, (249) Servis aracı ve (384) umuma açık yer kontrol edilmiştir. Yapılan arama, sorgulama ve kontroller sonucu; (3) şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılmış, (1) araç trafikten men edilmiş, (4.139) Tl. servis araçlarına olmak üzere toplam (26) araca (5.475) Tl. cezai müeyyide uygulanmıştır .

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, İl, Jandarma, Okul, Çevresi, ve, Servislerini, Denetledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı