Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 19:15 Bu haber 1632 kez okundu
 
Malatya İl Jandarma Ekipleri Kadınlara Gül ve Karanfil Dağıttı
Malatya İl Jandarma Komutanlığı Tarafından , 08 Mart Kadınlar Günü sebebiyle kadınlara Gül ve Karanfil Dağıtıldı.
Yaşam Haberi


Malatya İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği tarafından 08 Mart Kadınlar Günü sebebiyle kadınlara Gül ve Karanfil Dağıttı.

 

Malatya İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği tarafından Jandarmanın 180. Kuruluş Yıldönümü kapsamında, Malatya Park Avm’ de kadınlara gül ve karanfil dağıtıldı.

 

Kadınların bundan 153 yıl önce 8 Mart 1857 yılında Amerika’nın Newyork kentinde başta on altı saatlik çalışma süresi ve düşük ücretler olmak üzere, çalışma şartlarının iyileştirilmesi için verdikleri şanlı mücadelenin yıldönümüdür. Malatya Park Avm’ de kadınlarla buluşan Malatya İl Jandarma Komutanlığı personeli günün önemi sebebiyle kadınlara gül ve karanfil hediye etti. Jandarma personeline ilgi oldukça büyüktü. Jandarma personeliyle sohbet eden kadınlar “Biz anneyiz, biz eşiz, biz kardeşiz, biz kadınız. Jandarma bizi çok mutlu etti, ne kadar güzel düşünmüşler, bizi hatırladıkları ve yanımızda oldukları için hepsine çok teşekkür ederiz. Böyle bir günde unutulmamak, hatırlanmak ve değerli olduğumuzun htirilmesi bizi çok duygulandırdı” diyerek Jandarma personeliyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, İl, Jandarma, Ekipleri, Kadınlara, Gül, ve, Karanfil, Dağıttı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı