Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:36 Bu haber 1736 kez okundu
 
Malatya İdmanyurdu Yeni Tesisine Kavuşuyor
Malatya Sporuna Büyük Emekleri Olan ve Amerika'da USA Malatyaspor Takımını kazandıran Malatya İdmanyurdu Onursal Başkanı Teoman Mutlu Malatya'ya hizmet etmek için yapacaklarım bitmedi dedi.
Spor Haberi


MALATYA İDMANYURDU A.Ş SITKI DERME TESISLERİ

Malatya İdmanyurdu Spor Kulüp Onursal Başkanı Teoman Mutlu, 3.lig için alt yapıyı oluşturmaya başladı ve takımın başına Teknik Direktörlüğüne Mehmet Atilla Özcan’ı getirdikten sonra  kulüp tesisleri için çalışmalarını hızlandırdı.

 

Malatya İdmanyurdu Spor Kulüp Onursal Başkanı Teoman Mutlu,  Takımımız için yeni içinde her türlü sporcuların faydalanacağı bir spor kompleksi kuruyoruz. Toplamda 2050 m2 3 katli sosyal donatı Hobi katı, TV odası , yemekhane, Toplantı alanı, 10 Sporcu odası, zeminde Masör malzemeci odaları 10 Adet duş, bir yönetim odası, Komple dogalgaz kombi, otopark şehir merkezine AVM’ye  yürüyüş mesafesi Tesis önünde antrenman sonu buz havuzu olacak. Başkan Teoman Mutlu ayrıca   Malatya İdmanyurdu Spor Kulübünün Şehrimizin en önemli marka değeri olması yolunda gayretle ve sabırla çalışmaya devam ediyoruz dedi.

 

Başkan Teoman Mutlu  daha önce  bir basın toplantısıyla  takımın başına Teknik Direktör olarak Mehmet Atilla Özcan’ı getirmişti. 

Malatya İdmanyurdu Spor Kulüp Onursal Başkanı Teoman Mutlu, Toplantıda  yaptığı konuşmada  2017-2018 Sezonunda Malatya 2. Amatör Küme Liginde Şampiyonluk ile Başlayan Serüvenimiz, 2018-2019 Sezonu itibariyle 1. Amatör Küme Liginde elde edilen şampiyonlukla Çok Şükür bu günlere geldi. “Her Yıl Bir Üst Lige” Sloganımız ile çıktığımız bu yolda hedeflerimizin yanında ortaya koyduğumuz futbol doğruları ile de kamuoyunda hedeflediğimiz noktaya bizleri ulaştırdı. Spor Toto Bölgesel Amatör lige çıkan ekibimizin Soyunma, istihrat, ve kamp yapacakları alanları düşünerek şehrimizi temsil eden ekibimizin en iyi şartlarda kalabilmeleri için Yeşiltepe Sahalara yakın bir bölgede inşallah tesisimizi konuşlandırdık.  

 

Tabi Yapılacak Çok şey var, Hemen arkasında çok önemli bir teknik adamı bu takımın bünyesine getirmek ve yanında yer alan Malatya Şehrinin yetiştirdiği genç kardeşlerimizi de monte ederek çok değerli bir iş yaptığımızı düşünüyorum.Bu bölgenin insanlarını çok iyi bilen yardımcı kadro yanında Türk futboluna önemli değerler ve şampiyonluklar katmış Atilla Özcan Hocamızın bu önemli oluşumun arefesin de bizler ile hareket edecek olması ayrıca beni gururlandırmıştır. Göztepe, Manisa , Akhisar ve bir çok süper lig takımının yapılanması ve şampiyonluklarında yer alması ve ülke futboluna yetiştirdiği futbolcu ve teknik direktör sayılarını da düşünürsek Malatya İdmanyurdu Antrenör ve Teknik Heyetlerin hocamızdan öğreneceği ve ciddi katkılar alacağımızı düşünüyorum. Çok Değerli Atilla Hocamızın Yanında Antrenör, Ahmet Menevşeoğlu, Soner Bayram, Ergün Kurt ve Engin Bilici Hocalarımız ile Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Serüvenimize Başlıyor Olacağız Hepınızın Huzurunda Atilla Hocamız ve Değerli Yardımcılarına Hayırlı olmasını diler serüvenimizin sloganımız ile eş değerde yükselmesini Yüce Allahtan dilerim.

Bu arada 2. Amatör Küme Liginde elde edilen şampiyonluktan dolayı İbrahim Tekin Hocamı, Amatör Küme liginde bizleri şampiyon yapan ve bu kulübün yapılanmasında önemli katkıları olan Hocamız Akan Aydemire’de teşekkürü borç biliyorum… Sürecimiz tüm hızıyla devam edecektir. Külümüz gerek alt yapısı ve gerekse üst yapısı ile koordineli bir şekilde yoluna devam edecektir. Dilek Yerleşkesinde planladığımız 35 dönüm arazi üzerine tesis projelerimiz ile de hem üst liglerde mücadele eden hem de bu şehrin çocuklarına hizmet veren ve profesyonel futbolculara yetiştiren bir yapı ile de inşallah birlikte olacağımız noktasında çalışmalarımıza devam ediyor…”

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, İdmanyurdu, Yeni, Tesisine, Kavuşuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı