Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:22 Bu haber 1396 kez okundu
 
Malatya İdmanyurdu , Bölgesel Amatör Liginden Çekildi
Malatya İdmanyurdu Futbol kulübü Bölgesel Amatör Liginden ( BAL ) Çekildiğini Açıkladı.
Spor Haberi


Malatya İdmanyurdu Futbol kulübü Onursal Başkanı Teoman Mutlu Sosyal Paylaşım Hesabından Bir Açıklama Yaparak Malatya İdmanyurdu Futbol Kulübünün ,  Bölgesel Amatör Liginde Tüm Faaliyetlerine Son Verdiğini ve lLg'den çekildiğini Açıkladı.

 

2019 - 2020 Futbol Sezonunu  Malatya 1. Amatörde Şampiyon olarak tamamlayarak Bölgesel Amatör Ligine  ( BAL )  Çıkan Malatya İdmanyurdu Futbol Kulübü'nün Ligden Çekilmesi Malatya Spor kamuoyunda büyük üzüntüye neden oldu. 

 

Malatya İdmanyurdu Futbol kulübü Onursal Başkanı Teoman Mutlu  Alınan bu üzücü kararın kendisinide çok üzdüğünü fakat gelinen noktanın  kendisinin bu kararı almasına neden olduğunu açıkladı.

 

Onursal Başkan Teoman Mutlu'nun Açıklaması Şöyle ; 

Çok Değerli Malatya’lılar, 2018-2019 sezonu ile Malatya 2.Amatör küme liginde almış olduğumuz Malatya İdmanyurdu Futbol kulübünün , gelinen noktada Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Liginde tüm faaliyetlerine son vermiş bulunuyorum. 


Ülke Futbolunun ve Sporun sağlıksız yapılanması, Malatya özelinde futbola bakış açısının tamamen ekonomiye dayandığı, işleyişin ve profesyonelliğin çokta önem arz etmeği, klavye kahramanlarının belden aşağı vurduğu, Spor taban birliklerinin kulüplerin yanında olmaktansa kulübün aleyhinde yapılan tüm çalışmalara ortam hazırladığı, amacın ve çalışmaların farklı yönlere kaydığı bir ortamda gelecek planlaması yapamayacağımızı anlayarak faaliyetlerimizi durdurma kararı almış bulunmaktayız.


Bölgesel Amatör Lig adı her ne kadar Amatör olsa da işleyişin, ve icraatın tamamen Profesyonelik gerektiren bir lig olması münasebeti ile ortaya konan bütçeler ile de tezat bir lig olma konumundadır. TFF nin çok ta umursamadığı ,ahbap çavuş ilişkileri ile transferin yapıldığı, hoca ve antrenör seçimlerine müdahalenin çok fazla olduğu, dedikodu iftara ve belden aşağı vurmaların basit konular olarak adledilmesi bizleri bu karara almaya itmiştir.


Yıllardır bu şehrin Adını ulusal anlamda ta Amerika Birleşik Devletlerinde USA MALATYASPOR Kulübünü kurarak çok iyi yerlerde taşıyan birisi olarak, Şehrime olan özlemim ve bu şehir için yapılması gereken herşeyi yaptığımı düşünüyorum. Bana mesaini vaktini ve bütçeni bu işlere harcama diyenlere karşı duruşumu da her kes çok iyi bilir. Bu şehrin Futbolunun daha doğru temellere dayandırılması noktası yapmayı planladığım çok amaçlı tesisin, ve Bölgesel Amatör ligde mücadele ederken takımın kalacağı tesis ve kamp alanını ise bu gün itibari ile durdurmuş bulunmaktayım.
Umuyorum ki , Bölgesel Amatör ligde Şehrimizi temsil edecek takımlara Askf, Tüfad ve spor taban birlikleri daha sağlıklı yol alabilecekleri ortamı sağlayacak kişi ve kuruluşları bundan sonra bulacaklardır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, İdmanyurdu, ,, Bölgesel, Amatör, Liginden, Çekildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı