Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 13:41
 
Malatya Geneli 48 KM Enerji Nakil Hattı Döşendi
(MASKİ) kuyu ve tesislere enerji ulaştırmak için 2018 yılının ilk 6 ayında 6 kilometre, toplamda 48 Kilometrelik Enerji Nakil Hattı yaptı.
Teknoloji Haberi


Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ)  kuyu ve tesislere enerji ulaştırmak için 48 kilometrelik Enerji Nakil Hattı yaptı.

 

MASKİ olarak yapılan bazı sondaj ve tesislerin coğrafi ve jeolojik sebeplerle enerji nakil hatlarına uzak olması sorununu, yapılan  48 kilometrelik Enerji Nakil Hattı yatırımıyla ortadan kaldırıldı.

 

“Hizmet Kesinlikle Kesintisiz Olmak Zorunda”

 

Çalışmalarla ilgili kısa bir açıklama yapan  MASKİ Genel Müdür Ertan Mumcu, "MASKİ olarak dünya standartlarında, kaliteli, sürdürülebilir ve sorunsuz bir altyapı hedefimiz var. Özellikle içmesuyu konusunda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’ın ayrıca bir hassasiyeti var. Bu doğrultuda yüksek ehemmiyetle yaptığımız çalışmalarımız dahilinde içmesuyuna ayrıca önem veriyoruz. Çünkü içmesuyu konusu doğrudan hayati bir konu ve hizmet kesinlikle kesintisiz olmak zorunda. Bu çerçevede enerji nakil hattı yapımlarını gerçekleştiriyor, elektrik olmayan kuyu ve tesislerimize elektrik ulaştırarak içmesuyu hizmetini hızlı ve kesintisiz bir şekilde veriyoruz. Ekiplerimiz zorlu şartlarda, yaz-kış demeden özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda 2016 yılında 25 kilometre, 2017’de 17 kilometre, 2018 yılının ilk 6 ayında 6 kilometre, toplamda 48 kilometrelik Enerji Nakil Hattı çalışması gerçekleştirdik. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Geneli, 48, KM, Enerji, Nakil, Hattı, Döşendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı