Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 15:50
 
Malatya'da “Mini Tekno Pazar” Çalıştay Düzenlenecek
Malatya Teknokent/ Malatya TTO tarafından 3 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 10.30’da, “Mini Tekno Pazar” (MTP) isimli bir Çalıştay Düzenlenecek.
Teknoloji Haberi


Malatya Teknokent/ Malatya TTO tarafından 3 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 10.30’da, Çetin Civata Şirketler Grubundan Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. Toplantı salonunda “Mini Tekno Pazar” (MTP) isimli bir organizasyon düzenleniyor.  

 

Çalıştayda; bağlantı elemanları sektöründe yer alan Çetin Civata Şirketler Grubundan Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti.’nin sektör sorunlarını, deneyimlerini ve proje fikirlerini akademisyenler ile paylaşacak ve işbirliği olanakları için Üniversite- Sanayi İşbirliği MTP’ı Malatya Teknokent/Malatya TTO koordinatörlüğünde düzenlenecek. MTP neticesinde kurulacak olan Üniversite- Sanayi İşbirlikleri ile proje fikirlerinin hayata geçirilmesi planlanıyor.

 

Mini tekno pazar; bir işletmenin üniversite akademisyenleri ile birlikte çalışmak istediği projelerinin tanıtıldığı, istişare edildiği ve nihai olarak ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanıyor. Mini tekno pazarların hedefi ilgili akademisyenler ile firmaların projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO üzerinden ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma vb. projeleri çıkarabiliyor.

 

MTP’lar firmaların bünyesinde düzenlenirken ilgili akademisyenler firma ile çalışma konusunda mutabakata vardıklarında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile süreç başlatılıyor. Tüm proje süreçlerinin takibini M-TTO yapılırken isteyen akademisyenler ekibi ile projeye dahil olabilecek ve yüksek lisans veya doktora öğrencilerinin tez çalışmalarını projeler üzerinden yürütebilecek.

 

Şehir dışından çalıştaya katılacaklar için araçla otogardan karşılama yapılacaktır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya'da, “Mini, Tekno, Pazar”, Çalıştay, Düzenlenecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı