Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 17:34
 
Malatya'da AK Parti'li Belediye Başkanları Topluca İstifa Etti
Malatya'nın Battalgazi İlçesinde AK Parti'den Aday olan Ali Ekinci ve Beraber güç birliği yaparak hareket ettiği yaklaşık 9 eski Belde ve İlçe Belediye Başkanları ile AK Parti üyeleri , AK Parti'nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde Gösterdiği İlçe Aday Listesine tepki göstererek topluca üyesi oldukları AK Parti'den istifa ettiler.
Siyaset Haberi


AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Olan Ali Ekinci ve  Daha önce AK Parti'den Malatya'nın Belde ve İlçe  Belediye Başkanlıkları yapmış  Abdulvahap Şerefhanlı , Mustafa Karaman , İbrahim Halil Erdal , Mehmet Tan , İbrahim Karadeniz, Cumali Ekin ,Kasım Tilbaç , Muhittin Tuhan  AK Parti'nin 31 Mart Yeel Seçimlerinde özellikle Malatya Milletvekillerinin , İl Başkanı ve Teşkilatın adaylık konusunda samimi ve tarafsız davranmadıklarına tepki göstererek AK Parti Üyeliklerinden ve Pari'den istifa ettiklerini ,  bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdular. 

Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Olan Ali Ekinci ; Bizim tepkimiz kesinlikle AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a değil , Malatya'nın sırıtına kambur olmuş ,  Malatya'da Cumhurbaşkanının adını kullanarak menfaatleri için çalışan halkı değil kendilerini düşünen halkın iyi niyetini  kendi kötü emellerine alet eden çete gibi millete musallat olan menfaat şebekesinedir. 

Ali Ekinci ; Malatya'da nıilletin iradesine saygı göstermeyen Malatya halkının seçmeni ile Cuınhuıthaşkanı arasına set koyan halkın iradesini ipotek altına almaya çalışan bir menfaat şebekesi var. Gerçekleri konuşan herkesi ve herkesi mi çeşitli aslı olnıayan iddialarla suçlayıp yukarıya farklı ve kendi lehine olacak şekilde yansıttılar.


Halkın hür iradesi ile anketlerde ezici çoğunlukla seçtiği güçlü olan adayların değil , akraba ve şirket ortaklarını ,kendilerine itaat edecek adayları kulis odalarında 5'li ittifak ve menfaat çetesi ile karara bağlayıp Cumhurbaşkanı'nın takdiri diye yine bu millete dayattılar.


Bu değerli arkadaşlara ve topluma istifadan başka çare bırakmadılar. Bu tepki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a değil , Malatya'da Cumhurbaşkanının adını kullanarak menfaatleri için çalışan halkı değil kendilerini düşünen halkın iyi niyetini kendi kötü emellerine alet eden çete gibi millete musallat olan menfaat şebekesinedir. Bu menfaat şebekesi az olsun bizim olsun anlayışı ile hareket ediyor.


Bu kardeşlerimiz sadece toplumun duygularına tercüman oldular. Bizde toplumun sesi olacağız ve toplumun hizmetine talip olduğumuz gibi birilerinin uşağı değil , halkın hizmeti için var gücümüz ile çalışacağız. Biz HALKA hizmet HAKKA hizmet aşkı ile yola çıktık. Bu doğru yolda gelecek her tepkiye gögüs gereceğiz. Biz kendimizi halka adadık.
Bu tepki sadece bize ait değildir. Malatya genelinde devam etmektedir. Malatya'mızın Pütürge'sinde Doğanyol , Akçadağ , Kuluncak , Hekimhan ve diğer ilçeler de tepeden inme adaylar göstermişlerdir. Bizler halkımızın sesi olmaya çalışıyoruz ve onların isteği doğrultusunda hareket etmekteyiz.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya'da, AK, Parti'li, Belediye, Başkanları, Topluca, İstifa, Etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı