Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 02:39
 
Malatya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Başladı
Malatya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95.ci yıl dönümü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk konularak Cumhuriyet Coşkusu çeşitli etkinlikler ile devam edecek.
Gündem Haberi


Malatya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk sunuldu.


 
Malatya’da Cumhuriyet Bayramının 95. yıl dönümü kutlama törenleri Vali Vekili Ali Deniz Sürmen, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hançeri Sayat, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.


 
Çelenklerin sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Vali Vekili Sürmen, Anıt Şeref Defterini yazarak imzaladı.


 
Vali Vekili Sürmen, şeref defterine şunları yazdı; Aziz Atatürk, En kıymetli mirasınız olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünde, milletçe manevi huzurlarınızda bulunmanın engin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.


 
Aziz Milletimizin yapı harcı olan Cumhuriyetimizin ışığında, milli birliğimizin muhafazası ve devletimizin bekası için yılmadan, yorulmadan çalışmakta, muasır medeniyet yolunda sarsılmaz bir iradeyle yürümekteyiz. Bu uğurda gücümüzü, Samsun’da başlatıp İzmir’de noktaladığınız Milli Mücadele ruhunun derinliklerinden, milli benliğimize münhasır çelikleşmiş irademizden almaktayız.


 
Bu mukaddes istikamette dün sizleri engellemeye çalışan dâhili ve hârici bedhahlar, bugün de bizim yolumuza tuzaklar kurmakta, birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya cüret etmektedirler. Lakin emin ve müsterih olunuz… Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin âlî hedeflerine ulaşması hususunda asla ve kat’a kararlılığımızdan taviz vermeyecek, Türk Milleti olarak Milli Mücadelemizde olduğu gibi medeniyet mücadelemizde de Bir, Diri ve İri olmaya devam edeceğiz.


 
Aziz Atatürk, Milletimizin bu en büyük gününde, başta Zat-ı Alileri olmak üzere kanını vatan toprağına katık eden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Şanlı Gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyor, Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olduğumuzu gururla bir kez daha ifade ediyoruz. Ruhlarınız şad olsun.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya’da, 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Coşkusu, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı