Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 00:30 Bu haber 5241 kez okundu
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Bayram Tedbirlerini Aldı
22-23-24-25 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı’nda, vatandaşların sorun yaşamamaları için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı tedbirler alındı.
Gündem Haberi


Malatya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı Ramazan Bayramı’nın sorunsuz geçmesi için gerekli tedbirleri aldı.

 

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından şu bilgiler verildi:

İlgili birimler bayram süresince mesai yapacaklar

 

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşların daha rahat ve sorunsuz bir şekilde bayramlarını geçirmeleri amacıyla Büyükşehir Belediyesi birimleri 7/24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürecek.

 

Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi de Bayram süresince hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, gerektiğinde Çağrı Merkezi'nin 444 51 44 numaralı telefonunu arayabilecekler.

 

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı çağrı merkezi de yine Ramazan Bayramında hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar su ve kanalizasyon ile ilgili şikâyetlerini 185 ve 377 74 44 numaralı çağrı merkezi numaralarını arayarak bildirebilecekler.

 

Zabıta ekipleri bayram süresince denetimlerini sürdürecek

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bayram süresince denetimlerine aralıksız bir şekilde devam edecek. Zabıta ekipleri kısıtlama süresince açık olan fırın ve unlu mamul işletmelerinde sosyal mesafe, el dezenfektanı bulundurma, maske, eldiven gibi hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edecek. Ayrıca 22 Mayıs tarihinde 09.00 – 23.00 saatleri arasında, 23 Mayıs Arife günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemiş satışı yapan işletmelerinde denetimleri yapılacak.

 

Bahse konu işyerlerinde de özellikle haksız fiyat artışı, maske, eldiven, sosyal mesafe ve açılış kapanış saatlerine yönelik denetimler yapılacak, kurallara uymadığı tespit edilen işyerleri ile ilgili yasal işlemler başlatılacak.

 

Cadde ve sokaklar yıkanacak

Ana caddelerin temizliği Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. Şehir Mezarlığı, Mezarlık Camisi ve Şehitliğin çevresinde gerekli temizlik çalışmaları Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak.

 

Ayrıca bayram süresince nöbetçi temizlik personelleri görevlendirilerek oluşabilecek aksiliklerin önüne geçilecek. Çöp döküm sahası da bayram süresince açık tutularak çalışmalar devam edecek.

 

Vatandaşlar mağdur edilmeyecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ sokağa çıkma kısıtlaması süresince vatandaşların ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla bazı büfelerinde ekmek satışına devam edecek. Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Ekmek Fabrikasına ait 11 büfe açık kalacak.

 

Bayram süresince hizmet verecek Ekmek Büfeleri:

Eski Devlet Hastanesi, Kernek, Emeksiz, Toki 1. Etap, Toki 2. Etap, Toki 3. Etap, Beydağı Devlet Hastanesi, Sıtmapınarı, Yeni İlçe Garajı, Doğu Garajı ile Fabrika Büfesi.

 

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NEDENİYLE MOTAŞ SEFERLERİNDE DÜZENLEME YAPILDI

23 Mayıs Cumartesi (Arife) Gününden itibaren uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacak olmasından dolayı MOTAŞ tarafından birçok hattaki seferlerle ilgili yeni düzenlemeler yapıldı.

 

Vatandaşlar otobüs seferleri ile ilgili bilgi talebi ve şikâyetlerini 502 2 502 numaralı MOTAŞ çağrı merkezi hattını arayarak bildirebilecekler.

 

(23/24/25/26) .05.2020 TARİHLERİNDE AREFE VE RAMAZAN BAYRAMI MOTAŞ ÇALIŞMA PROĞRAMI

 

1.GÜZERGAH : ÇÖŞNÜK, MEMURSEN,5.ETAP TOKİ GİRİŞİ, İSTANBUL EVLERİNDEN BEYDAĞI TOKİ DİŞ HASTENESİ TOKİ, KARAGÖZ TOKİ GİRİŞİ, MİRAÇ CAMİ MÜCELLİ SAĞLIK OCAĞI, ÇİLESİZ YOLU TEMELLİ DEN YENİ HASTANE’YE ULAŞACAKTIR.HASAN ÇALIK DEVLET HASTANESİ AKTARMA YAPILACAKTIR.

Çöşnük Hareket Saati: 07:00 Yeni Devlet Hareket saati :08:20

Yeni Devlet Hareket saati :16:30

 

2.GÜZERGAH :GÜNDÜZBEY TECDE YÜZAKI CADDESİ NİKAH SARAYI FAHRİ KAYAHAN YENİ DEVLET HASTANESİ. HASAN ÇALIK DEVLET HASTANESİ AKTARMA YAPILACAKTIR.

Gündüzbey Hareket Saati: 07:00 Yeni Devlet Hareket saati :08:20

Yeni Devlet Hareket saati :16:30

 

3.GÜZERGAH MANAS EVLERİ- MUHSİN YAZICIOĞLU MEYDANI-MALİYE LOJ.-MABATAŞ-BARGUZU CAD.-YENİ DEVLET HASTANESİ. HASAN ÇALIK DEVLET HASTANESİ AKTARMA YAPILACAKTIR.

Manas Hareket Saati: 07:00 Yeni Devlet Hareket saati :08:20

Yeni Devlet Hareket saati :16:30

 

4.GÜZERGAH YENİ HASTANEDEN HAREKET, ESKİ SSK DAN MIHLIDUT CAD.-ZİRAAT TAKSİ-TECDE - HASAN ÇALIK DEVLET HASTANESİ.

Yeni Devlet Hareket Saati: 07:45 H. Çalık Devlet H.Saat :08:00

5. AKÇADAĞ: Malatya Merkez : 07:00 Akçadağ Merkez: 16:30

 

6. TRANBÜS MAŞTİ KALKIŞ SAATLERİ

07:00 -07:30-08:00 17:00-17:30-18:00

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, Belediyesi, Bayram, Tedbirlerini, Aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı