Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 12:48 Bu haber 1629 kez okundu
 
Malatya Beylerderesi’nde Toplu Balık Ölümleri Korkuttu
Malatya’nın en özel ekolojik yapısına sahip Beylerderesi'nde zehirli kimyasal atıklar yüzünden balıkların telef olduğu ve dere suyuyla sulanan arazilerdeki ağaçların ve ekinlerin kuruduğu iddia edildi.
Yaşam Haberi


Doğal bitki örtüsü zenginliğine sahip Beylerderesi’ne sanayi firmalarının zehirli kimyasal atıklarının boşaltıldığı ileri sürüldü.

Beylerderesi ölü balık akıyor

Birçok balık çeşidinden balıkçıl kuşlara, tilkiden sansara kadar her türlü yabani hayvanın barınağı durumundaki ünlü dereyi görüntüleyen bir kişi, zehirli kimyasallar yüzünden yüzlerce hayvanın telef olduğunu ifade etti. Çekilen görüntülerde suyun yüzeyine vurmuş ölen balıklar ve suyun renginin siyah olduğu görüldü.

 

Öte yandan tarlalarını Beylerderesi suyuyla sulayan çiftçiler, zehirli sulardan dolayı ağaçların ve ekinlerin kuruduğunu ileri sürdü. Beylerderesi’nde arazileri ve bahçeleri bulunan Mustafa Kaya, "Onlarca kilometre uzanan bu dere boyunda yaşayan bitki ve hayvan çeşidi başka yerde yok. Bunlar her gün ölüyor. Her yer balık ve yabani hayvan ölüsüyle dolu. Kokudan buralarda duramıyoruz. Ağaçlarımız ve bostanlarımız kurudu” diye konuştu.

Kaynak: (İHA ) - İhlas Haber Ajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Beylerderesi’nde, Toplu, Balık, Ölümleri, Korkuttu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı