Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 16:39 Bu haber 5369 kez okundu
 
Malatya Basını Gazeteciler Günü Kutlamasını Protesto Etti
Başkan Zeki Dağ ve Fatih Avcı bugün burada bu haksızlığa kim ve kimler sebep olmuşsa hesabını vermelidir. Görevden alınmalıdırlar diyerek Yönetimi ile birlikte salonu terk etti.
Gündem Haberi


Malatya Basınını Kimse Küçük Düşüremez

Malatya’da "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla düzenlenen programda kendisine konuşma hakkı verilmeyen  Anadolu Basın Birliği Başkanı Zeki Dağ ve Yönetimi , Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Fatih Avcı ve Yönetimi ile birlikte bir çok gazeteci düzenlenen programa tepki göstererek salonu terk etti.

 

Malatya Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri tarafından '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi Nikâh Sarayı'nda ulusal ve yerelde görev yapan kentteki gazetecilerin katılımıyla ortak bir program düzenledi.

 

Programda; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar birer konuşma yaptı.

 

Anadolu Basın Birliği Başkanı Zeki Dağ , Böyle Basını Böl Parçala Yönet mantığıyla Malatya medyasını  ayrıştırmaya kimsenin hakkı yok.  Bizim buradaki tepkimiz  Ne Başkan Selahattin Gürkan’adır nede diğer belediye Başkanlarımıza. Bizim tepkimiz salonda  bu programdan kim sorumluysa  oturma düzenini  , protokol düzenini ve kimin konuşacağına karar verilmesini organize eden iş bilmezleredir.  Bu sadece bize yapılan bir haksızlık  değildir. Tüm medya mensubu  arkadaşlarımıza yapılan haksızlıktır. Biz  başkanların konuşması da önemli değildir. Konuşması asıl gereken kişiler sigortası olmayan doğru dürüst maaş alamayan gece gündüz evinden ailesinden uzak olan sömürülen  gerçek emekçi basın çalışanlarıdır.  Yoksa sadece senede bir gün  burada bir arada olup bir birimize güzel sözler söylemenin  bir anlamı ve manası da yoktur. 

 

Başkan Zeki Dağ bugün burada bu haksızlığa kim ve kimler sebep olmuşsa hesabını vermelidir. Görevden alınmalıdırlar. Bugün burada bize yapılan haksızlık.  Selahattin Gürkan Başkana , Mehmet Çınar ve Osman Güder Başkan’da yapılmış bir haksızlıktır. Bu Başkanlarımızın emeğini ve gayretlerini kimsenin sabote etmeye hakkı yoktur. Malatya medyasıyla  Başkanlarımızı karşı karşıya getirmeye kimsenin gücüde yetmeyecektir.  Bizlerin hiçbir başkanımızla sorunu yoktur . Ayrıca bizleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle  misafir ettikleri için şahsım ve yönetimim adına teşekkürlerimi sunuyorum  dedi.

 

Başkan Zeki Dağ bugün burada bu haksızlığa kim ve kimler sebep olmuşsa hesabını vermelidir. Görevden alınmalıdırlar diyerek Yönetimi ile birlikte salonu terk etti.

 

Programda kendisine konuşma hakkı verilmeyen MGTC Başkanı Fatih Avcı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın konuşmasının ardından, Selahattin Gürkan, Mehmet Çınar, Osman Güder, Kemal Deniz , İbrahim Göçmen , Selim Apohan ve Vahap Güner’in oturduğu masaya hitap eden Fatih Avcı, Başkanım yemek için teşekkür ediyoruz. Bizim fikirlerimizin olmadığı yerde bünyemizin olmasına da gerek yoktur. Benim adıma konuşmayacağıma bu masada kim karar vermişse yemeği de buyursun o yesin" ifadelerini kullandı.

 

Düzenlenen programa  Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)  , Malatya Gazeteciler Cemiyeti  Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesi , Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği , Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şubesi. , Malatya Gazeteciler Derneği , Çağdaş Gazeteciler Derneği, İnternet Haberleşme Derneği , Radyocular Deneği  Yönetim ve Üyeleri , Gazete , TV , Radyo ,ve İnternet Haber Temsilcileri ve çalışanları da katıldı. Kaynak - kazım Erayabakan

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Basını, Gazeteciler, Günü, Kutlamasını, Protesto, Etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı