Haber Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 01:00
 
Maden Türkiye 2018 Fuarı’nda Malatya'da Yerini Aldı
İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü, Maden Türkiye 2018 Fuarı’na katılarak stand açtı.
Ekonomi Haberi


Maden Türkiye 2018 Fuarı’nda Malatya'ya Büyük İlgi
 
İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü, Maden Türkiye 2018 Fuarı’na katılarak  stand açtı.
 
BÖLGEMİZDE MADENCİLİK İVME KAZANACAK
İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi  Prof.Dr.Hikmet SİS,Fuardaki Standın ziyaretçilerden ve  katılımcılardan yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Üniversite -Sanayi işbirliği konusunda ziyaretçilere bilgi verildiğini, Bölgedeki madencilerin,üniversite sanayi iş birliği konusunda yeni adımlar atılması konusunda talepleri değerlendirildi.
 
 
MADENCİLİK SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR
İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Bölüm başkanı Prof.Dr.Murat ERDEMOĞLU, Bölüm olarak Teknolojiyi,Sektördeki gelişmeleri ve Uluslararası Yenilikleri takip ettiklerini, Ülkemizde daha verimli ve daha doğru madencilik için çözümler ürettiklerini söyledi. Maden Mühendisliği Bölümüz  gerek teknik altyapının yeterliliği, gerek Akedemik kadronun paydaş odaklı çözümleri, gereksede Özel sektörlere girişimcilik ve Arge konularında büyük katkılar sağlamaktadır,dedi.
 
Madencilik 4.0 ile Madenciliğin  sanayiide yeniden yapılandırılması, Malatya ve Bölgedeki maden yapılarında daha verimli işletmecilikten, doğru ürün geliştirmeye kadar çözüm üretme konularında çalıştıklarını, ve projeler yaptıklarını söyleyen Prof.Dr.Murat ERDEMOĞLU,ileriki dönemlerde özel sektörün ve girişimcilerin talepleri doğrultusunda Madencilik eğitimleri düzenleneceğini belirtti.
 
 
Fuara katılan Bölüm öğrencileriden Yeşim ERBİL  ve Muhammed KABAKÇI, Standı ziyaret eden ziyaretçi ve katılımcılar ile görüşmelerinde, Madenciliğin ne kadar önemli olduğunu, Maden Mühendisliği Bölümünün doğru ve güzel bir meslek olduğunu tekrar ıspatladıklarını söylediler. Malatyalı işadamı ve aynı zamanda Maden Mühendisliği öğrencisi olan Deniz ŞAHİN ise İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünün Sanayi ve Ekonomiye büyük katkı sağladığını, Bölgesel gelişmeler için Arge ve Projeler hazırladığını, Hem sanayici hem Bölüm öğrencisi olarak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünün Malatyamıza ve Bölgeye katkılarının gözle görünür derecede büyük olduğunu söyledi.
Son olarak Bölüm başkanı Prof.Dr.Murat ERDEMOĞLU, Fuara emeği geçen herkese teşekkür ederiz, Malatya ve Bölgemize katkı sunmaya devam edeceğiz. Sanayi-Üniversite işbirliği için sanayicilerimizi çaya bekleriz. Madencilik ilk çağlardan beri var olan ulvi bir meslektir.Öğrencilerimize, Madencilerimize ve Sektöre bu meslekte başarılar dilerim, dedi.
Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Maden, Türkiye, 2018, Fuarı’nda, Malatya'da, Yerini, Aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı