Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 10:00 Bu haber 1215 kez okundu
 
Kurban Bayramı Tatili Öncesi Trafik Tedbirleri Alındı
Kurban Bayramı tatili süresince meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek, için Malatya'da bir günde ortalama 54 trafik denetleme ekibiyle 135 personel ile denetleme yapacak.
Asayiş Haberi


9 Ağustos Cuma gününden başlayarak 15 Ağustos Perşembe günü sona erecek olan Kurban Bayramı tatili süresince meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek, vatandaşlarımızın bayramı aileleri ve yakınları ile birlikte güvenli bir trafik ortamında geçirmelerini sağlamak amacıyla ilimizde bir günde ortalama 54 trafik denetleme ekibiyle 135 personel ile görev almaktadır.

 

Özellikle şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin karışmış oldukları Trafik kazalarının önlenmesi amacıyla Trafik yoğunluğunun olduğu 16.00-18.00 saatleri arasında uykusuzluk ve yorgunluğa bağlı oluşan dikkat kaybını önlemek için Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalara yönelik daha önce trafik birimlerinde çalışan kadroda görevli 9 personel ile 3 farklı ilimize gidiş dönüş sivil personel görevlendirilmiş olup, otobüslerin yapacağı kural ihlallerin intikal noktalarında ceza tatbikine gidilecektir.

 

Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde denetim faaliyetlerinin yanında farklı konularda bilgilendirme faaliyetleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda 2018 yılında hayata geçirilen “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük'' ve "Bu Yolda Hep Birlikteyiz” isimli kampanyalar ile 2019 yılında "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik Kampanyası” ile ilgili ‘’Yaşam İçin Kısa Bir Mola’’ sloganıyla oluşturulan Yaşam Tünelinde sürücü ve yolculara yönelik cep telefonu kullanımı hızlı araç kullanmaması emniyet kemerinin kullanımı ve yaya öncelikli trafik konularında bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının ‘’Yaya Öncelikli Trafik Yılı’’ olarak ilan edilmiş olduğundan ilgili belediye başkanlıkları yapılan çalışmalar sonucunda İl genelinde mevcut 437 ışıksız yaya geçidinin 98’sinde, 483 okul geçidinin 193’sında yaya geçidi ikonu yapılmış olup çalışmalar devam etmektedir.

 

02 Ağustos 2019 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte MAŞTİ içeresinde bulunan toplantı salonunda; yaz mevsimi, bayram tatilinin gelmesi ile birlikte, bireysel ve terminallerden yapılan seyahatler ile kültürel aktiviteler, festival ve spor müsabakaları, okul gezileri gibi etkinliklere katılmak için otobüs kiralamak sureti ile yapılan taşımacılığın etkin bir şekilde denetlenmesi ve bu konuda taşımacıların bilgilendirilmesi amacıyla bilgilendirme eğitim semineri düzenlenmiştir. Ayrıca Bayram tatili süresince MAŞTİ noktada bulunan görevli personele takviye yapılarak denetimlerin daha etkin verimli yapılması sağlanmıştır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Kurban, Bayramı, Tatili, Öncesi, Trafik, Tedbirleri, Alındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı