Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:53 Bu haber 1239 kez okundu
 
Kulüpler Birliği Yayıncı Kuruluş beIN Sports'a Rest Çekti
Kulüpler Birliği toplantısı sonrası başkan Fikret Orman, 18 kulüp olarak beIN Sports'un hiçbir gerekçesi olmadan geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmesi talebini, TFF aracılığıyla kendilerine iletmesine karar verdik." dedi.
Spor Haberi


Kulüpler Birliği ile yayıncı kuruluş beIN Sports arasındaki kriz devam ediyor. Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman sözleşme yükümlülüklerinin yerine getirilmesini beklediklerini söyledi.

 

Yayıncı kuruluşun ödeme yükümlülüklerini ödemesi gerektiğini belirten Orman, "beIN Sports, TFF'den bir takım finansal taleplerde bulunmaktadır. 18 kulüp olarak beIN Sports'un hiçbir gerekçesi olmadan geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmesi talebini, TFF aracılığıyla kendilerine iletmesine karar verdik." dedi.

 

Yayıncı kuruluşun sözleşme şartlarını yerine getirmesini beklediklerini söyleyen Orman, “Yayıncı kuruluşun bundan sonraki muhatabı Türkiye Futbol Federasyonu’dur” ifadelerini kullandı.

 

Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı’nın Maslak’ta bulunan merkezinde bir araya geldi.

 

Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, yardımcıları Adil Gevrek ve Erol Bedir’le birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

Toplantının gündem maddesi yayıncı kuruluştu. Bilindiği gibi yayıncı kuruluş, kulüplere yapacağı ödemede, Dolar kurunun 3.80 TL olarak sabitlenmesini istemişti. Ancak kulüpler bu oranı kabul etmedi. Bundan sonraki süreçte, yayıncı kuruluş ile Türkiye Futbol Federasyonu görüşecek.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Kulüpler, Birliği, Yayıncı, Kuruluş, beIN, Sports'a, Rest, Çekti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı