Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 12:44 Bu haber 3071 kez okundu
 
Küçükbaş Hayvan Yetiştiricileri Desteklenecek
"Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var Projesi" ile Küçükbaş hayvancılığı geliştirmek, koyun yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek amaçlanıyor.
Ekonomi Haberi


"Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var  Projesi Kapsamında Malatya'lı Küçükbaş Hayvan Yetiştiricileri Desteklenecek..

Küçükbaş hayvancılığı geliştirmek, koyun yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek amacıyla, "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var Projesi" kapsamında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Malatya Şube Müdürü Yılmaz Çolak , Malatya Tarım ve Orman  İl Müdürü Tahir Macit'i ,ziyaret etti.

 

İl Müdürü Tahir Macit'i makamında ziyaret eden T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Malatya Şube Müdürü Yılmaz Çolak ile beraber Ziraat Bankası Müşteri İlişkileri Yetkilisi Nurullah Bayındır, İl Müdürü Tahir Macit, İl Müdür Yardımcısı Zeki Sadak, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Selami Aygen, Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ile proje konusunda istişarelerde bulunarak paydaşların yapacağı katkıları değerlendirdiler.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sübvansiyonlu tarımsal kredilerde üreticilere verilen faiz desteği kapsamında "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var" Projesi ile Koyun yetiştiriciliğinin yerli ve yerel ırklarla geliştirilmesi, Küçükbaş hayvan varlığının artırılması, Bölgesel Üstünlüklerin ekonomik güce dönüştürülmesi, Bölgesel kaynaklarla Bölgesel kalkınmanın sağlanması amaçlanmaktadır.

 

Valilik ve Ziraat Bankası tarafından Protokol imzalandığı takdirde Projeden yararlanacak üreticilerin; T.C. Vatandaşı olmalı, halen kendi adına koyun yetiştiriciliği yapıyor olmalı, asgari 100 baş kapasiteli ağıl sahibi (mülk/kira) olmalı, hayvan sayısını asgari 100 başa çıkarmalı, Yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50'sini kendisi yetiştirmeli, Mera kullanma imkânına sahip olmalı ve Kredi kullanmaya engel halinin bulunmaması gerekmektedir.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Küçükbaş, Hayvan, Yetiştiricileri, Desteklenecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı