Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 14:45 Bu haber 1545 kez okundu
 
KPSS'siz Personel Alacak Kurumlar Belli Oldu
2019 yılı Sosyal Güvenlik tarafından yapılan açıklama da KPSS koşulu olmadan personel alımı yapılacağına yer verildi.
Ekonomi Haberi


2019 SGK KPSS şartsız sınavsız personel memur alım başvuru şartları (KPSS'siz memur alımı)


2019 yılı Sosyal Güvenlik tarafından yapılan açıklama da KPSS koşulu olmadan personel alımı yapılacağına yer verildi.

 

Değişik kadrolara yapılan personel alımında adaylar 7 kentte yerleştirilecek. İşte SGK tarafından yayımlanan duyurunun ayrıntıları haberimizde. KPSS şartsız memur, personel alım ilanlarını da makalemizde topladık.
.

 personel alımı yapıyor. İş arayan vatandaşlar SGK personel memur alım ilanlarına yoğun ilgi gösterdi.  Kurumu tarafından yayımlanan duyuruda , farklı kadrolarda ve şehirlerde  etmek üzere personel alımı yapılacağına yer verildi. 11 kadroya yapılan personel alımında adaylar Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde istihdam edilecek. SGK tarafından yapılan açıklamada bavurularını başvuru formu ve aşağıdaki evraklarla birlikte "Sosyal Güvenlik Kurumu B Blok Kurum Gelen Evrak Servisi (Z-28) Ziyabey Cad., No:6, Çankaya, 06520, Ankara" adresine şahsen veya posta yolu ile teslim etmesi gerektiğine yer verildi.

 

Temel amacı; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir.

 

Kurumun görevleri şunlardır:

-Ulusal kalkınma strateji ve politikaları ile yıllık uygulama programlarını dikkate alarak sosyal güvenlik politikalarını uygulamak, bu politikaların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak.

 

-Hizmet sunduğu gerçek ve tüzel kişileri hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, haklarının kullanılmasını ve yükümlülüklerinin yerine getirilmesini kolaylaştırmak.

 

-Sosyal güvenliğe ilişkin konularda; uluslararası gelişmeleri izlemek, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmak, yabancı ülkelerle yapılacak sosyal güvenlik sözleşmelerine ilişkin gerekli çalışmaları yürütmek, usûlüne göre yürürlüğe konulmuş uluslararası antlaşmaları uygulamak.

 

-Sosyal güvenlik alanında, kamu idareleri arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamak.

 

-Bu Kanun ve diğer kanunlar ile Kuruma verilen görevleri yapmak.

 

MART AYI İÇERİSİNDE HANGİ ALANLARDAN ALIM YAPILACAK?

Mart ayı içerisinde bir çok alanda farklı statülerde alım yapılacak. Bu kapsamda, Alımlar Engelli adaylar, Normal Adaylar ve Terörle Mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar iş başvurusunda bulunabilecek. Bunun yanı sıra En az ilköğretim mezunu olanlar, Lise mezunu olanlar, Ön lisans mezunu olanlar, Lisans mezunu olanlar ve Lisans üstü eğitim almış olan adaylar başvuru yapabilecekler.

 

Bu yönde kamuya, Memur Alımı, Kamu Personeli Alımı, Sözleşmeli Personel alımı, Askeri Personel Alımı ve İşçi alımı yapılacak olup alım pozisyonları genellikle, Hemşire, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, İşçi, Sözleşmeli Er, Sözleşmeli/Muvazzaf Astsubay alımı yapılacak.

https://www.takvim.com.tr/memurlar/2019/03/21/2019-sgk-kpss-sartsiz-sinavsiz-personel-memur-alim-basvuru-sartlari-kpsssiz-memur-alimi

.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: KPSS'siz, Personel, Alacak, Kurumlar, Belli, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı