Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 15:49 Bu haber 4158 kez okundu
 
KPSS 2020 Soru ve Cevapları Yayımlandı
KPSS 2020 lisans soruları, Genel Kültür  Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri sınavlarına katılan adayların erişimine açıldı.
Eğitim Haberi


2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

ÖSYM geçtiğimiz günlerde KPSS soruları için tarih vermişti. KPSS lisans soruları bugün 14:30'dan itibaren yayınlandı. Yüzde 10'luk kısım herkese açık olarak tamamı ise sınava katılan adayların erişimine açık olarak yayınlandı.

 

KPSS soruları, cevapları için geri sayımda sona gelindi. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Genel Kültür Genel Yetenek sınavları ile Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi sınavları için tarih ÖSYM tarafından paylaşılmıştı. İşte konuya ilişkin bilgiler…

2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Testleri Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (%10)

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

ÖSYM'den KPSS soruları ile ilgili yapılan açıklama şöyle: 12 - 13 Eylül 2020 tarihlerinde uygulanan 2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Testlerinin (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe ve İstatistik) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (her test için % 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

 

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 14 Eylül 2020 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. 

2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Testleri Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (%10)

Kurum diğer sınavlarda yaptığı gibi soruların tamamını sınava giren adayların erişimine açık olarak AİS sayfası üzerinden yayınlayacak. TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan adaylar sorulara ve cevaplara buradan ulaşabilecekler. 
Kaynak Yeniçağ: KPSS 2020 soru ve cevapları yayımlandı 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: KPSS, 2020, Soru, ve, Cevapları, Yayımlandı, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı