Haber Detayı
06 Ekim 2018 - Cumartesi 16:26
 
Koyun ve Keçi Üreticileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Malatya ili Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği , Koyun ve Keçiler de Soy Kütüğü sunumlu bilgilendirme projesi toplantısını gerçekleştirdi.
Gündem Haberi


Malatya'da Koyun ve Keçiler de Soy Kütüğü Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 

Malatya ili Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, yönetim kurulu üyeleri, denetim kurulu üyeleri, gönüllü soy kütüğü üyelerinin ve ilçe temsilcilerinin katılımı ile Koyun ve Keçiler de Soy Kütüğü sunumlu bilgilendirme projesi toplantısını gerçekleştirdi.

 

Birlik binasında düzenlenen toplantıda soy kütüğü projesinde yer alan yetiştiricilere proje ile ilgili detaylar birlik teknik personelleri tarafından anlatılırken verim kayıtlarının tutulması için defter ve bakım besleme ve kayıt tutma sırasında kullanmak için birlik logolu tulum dağıtıldı.

 

Toplantıda konuşma yapan Malatya koyun keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan AKIN sözlerine şöyle başladı;

 

Biz bugün gerek ilçe temsilcilerimiz gerek örnek yetiştiricilerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, denetim kurulu üyelerimiz ve soy kütüğü sistemine dâhil olan gönüllü örnek yetiştiricilerimizin katılımı ile birlik binamız toplantı salonunda bir aradayız. Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Şimdi bizim burada asıl amacımız soy kütüğü projesi noktasında gerekli çalışmaların en iyi şekilde yapılması, kayıtların önemle tutulması noktasında projenin asıl amacı olan aday anne ve babaların doğru bir şekilde kayıtlarının alınması, Bu anlamda projenin ilk yılı olmasından dolayı yapılabilecek yanlışların minimum seviyede olması ve verim kayıtlarının tutulması noktasında projede görevli teknik personelin de bilgilendirme yapması amacı ile bu toplantıyı gerçekleştirdik. Burada asıl amaç küçükbaş hayvancılık üretiminde kalitenin verimliliğin arttırılması amaçlanmıştır. Her zaman dediğimiz gibi Tarım ve Hayvancılık olmadan dışa bağımlı olursunuz ve ithal edersiniz ama siz üretirseniz ihraç edersiniz. Bu bağlamda, Gıda ve su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz, biz bunu her toplantıda söylüyoruz. Üretim yapmalıyız, üretimi de yaparken tüm yerel yönetici ve idarecilerin, ilgili kurum ve kuruluşların bizlere yetiştiricilerimize, çiftçilerimize, üreticilerimize sosyal anlamda da gerekli çalışmaları ve projeleri yaparak destek olmaları gerekliliğinin artık zorunlu hale geldiğini söyledi. Akın; Tekrardan bu toplantıya yoğun katılım gerçekleştiren yetiştiricilerimize, üreticilerimize sabahın erken saatlerinde mahallelerinden ve ilçelerinden çıkıp buralara kadar geldikleri için yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz dedi.

 

Toplantı sonrası bilgilendirici broşür, kitapçık, defter, tulum vs. dağıtımı yapıldı.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Koyun, ve, Keçi, Üreticileri, Bilgilendirme, Toplantısı, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı