Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 14:50 Bu haber 3284 kez okundu
 
Kovid-19 Tedavisi Gören 64 Yaşındaki Hasta Taburcu Oldu
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kovid-19 şüphesiyle yatan 64 yaşındaki hasta 14 gün solunum cihazına bağlı kaldıktan sonra iyileşerek taburcu oldu.
Sağlık Haberi


MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDEN SEVİNDİRİCİ BİR HABER DAHA

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği Tarafından Yapılan Açıklamada , Hastanemize gelen 64 yaşındaki hastamız, Kovid-19 tanısı ile hastanemize yattı. Takiplerinde hastanın genel durumu bozulması üzerine Yoğun Bakım Servisimize alındı, buradaki takipleri esnasında solunumu duran ve genel durumu bozulan hastamız, solunum cihazına bağlandı.

 

Hastamız, 14 gün solunum cihazı ile hayata tutundu ve sonrasında Kovid-19 ile olan mücadeleyi kazandı ve solunum cihazından ayrılarak kendi kendine solumaya başladı. Takiplerinde her geçen gün durumu iyileşen hastamız Pandemi Servisimize alındı ve buradaki takiplerinde durumu iyi olan hasta şifa ile taburcu edildi.

 

Konu ile ilgili görüşlerini belirten Başhekimimiz, Prof. Dr. Erdal AKTÜRK: “Bilindiği üzere bu hastalar solunum cihazına bağlandıktan sonra hızla kötüleşerek kayıp edilebilmekteler, hastamız uzun ve zorlu bir tedaviyi başarılı bir şekilde atlattı ve bu hastalıktan kurtuldu. Bu bizim için son derece önemli, çok iyi bir bakım ve tedavi ile bu tip hastaların da kurtulabileceğini göstermesi açısından. Bu başarıyı gerçekleştiren ekibim başta Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Dr. Umut Sabri Kasapoğlu ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Çağaşar olmak üzere, emeği geçen tüm sağlık personelimize herkese teşekkür ediyorum. Darısı diğer hastalarımıza inşallah.”

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Kovid-19, Tedavisi, Gören, 64, Yaşındaki, Hasta, Taburcu, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı