Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 15:33 Bu haber 4370 kez okundu
 
Kasım Tilbaç Saadet Parti'sinin Pütürge Belediye Başkan Adayı
Eski Nohutlu Belediye Başkanı Kasım Tilbaç Saadet Parti'sinden Pütürge Belediye Başkan Adayı Oldu.
Siyaset Haberi


Malatya Büyükşehir Belediyesi olunca kapanan Nohutlu Belediyesinin en son başkanı olan Kasım Tilbaç , 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimde Saadet Parti'sinin Pütürge Belediye Başkan Adayı oldu. 

 

Saadet Partisi Pütürge Belediye Başkan Adayı Kasım Tilbaç Bugün saat 12.00'da Saadet Partisi Malatya İl Binasına giderek Pütürge Belediye Başkan Adaylığı başvurusunda bulundu. 

 

Başkan adayı Kasım Tilbaç'ı  İstanbul'dan gelen Pütürge'li İş Adamları ,  Farklı Siyasi Partilerden Pütürge Belediye Başkan Aday Adayı olup  çatı aday olarak Kasım Tilbaç lehine çekilen  Başkan Adayları , Pütürge'li bir çok  Dernek Başkanı ve Üyeleri ,  daha önce Pütürge'de görev yapmış belde ve belediye başkanları , meclis üyeleri ve kanaat önderleri , Malatya'dan ve   Pütürge'den gelen vatandaşlar  yanlız bırakmadı.

 

Saadet Partisi Pütürge  Belediye Başkan Adayı Kasım Tilbaç Kimdir ?

Kasım TİLBAÇ 1964 yılında Pütürgenin Tepehan Nohutlu Beldesi’nde dünyaya gelen Kasım TİLBAÇ, ilk ve orta öğrenimini Nohutlu’da tamamladıktan sonra Açıköğretim Lisesi’nden mezun oldu. 6 erkek kardeşli ailenin 4. çocuğudur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Gençlik yıllarını Nohutlu’da geçiren TİLBAÇ, 1980 yılında iş hayatına İstanbul’da atılmış ve 1999 yılına kadar tekstil sektöründe çok önemli yerlere gelmiştir. 1999 yılında doğmuş olduğu belde halkının teveccühü ile Fazilet Partisinden Başkan adayı oldu ve Başkan seçildi. Sonrasında 2 dönem Ak Partiden başkan seçildi. Bu 3 dönemde beldesine çok önemli hizmetleri getirmeyi başarmıştır. Başta su sıkıntısı çözmek üzere gölet ,kilit taşı ,toprak yolları asfalta hazır hale getirme , Tepehan nohutlu arasındaki stepze yolu asfalt , içme suyu sorununu , sulama suyu kapalı sistem şekilde beldeye ulaştırma son olarak nohutluda devletin desteğiyle yapmış olduğu ilk ve orta öğretimin içinde buluduğu modern bir okul inşa etmiştir ve Malatya mimarisiyle dereceye girmiş cami inşaatında önderlik etmiştir. Yeniden Pütürge’den Saadet Partisinde Belediye Başkan Adayı olmuştur.

 

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Kasım, Tilbaç, , Saadet, Parti'sinin, Pütürge, Belediye, Başkan, Adayı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı