Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 11:37 Bu haber 1193 kez okundu
 
Kasım Tilbaç , Çanakale Türk Milletinin Onur Destanıdır
Saadet Partisi Pütürge Belediye Başkan Adayı Kasım Tilbaç , 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Siyaset Haberi


Saadet Partisi Pütürge Belediye Başkan Adayı Kasım Tilbaç ;   Vatan Uğruna Hayatını Kaybeden  Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizi Rahmet, Minnet ve Şükran Duygularımla Yad Ediyor Tüm Şehit ve Gazi Ailelerine  En Derin Sevgi ve Saygılarımı Sunuyorum.

 

Pütürge Belediye Başkan Adayı Kasım Tilbaç ;   “Kanının rengini bayrağımıza, canının azizliğini vatanımıza vermiş olan şehitlerimiz, bu kutsal değerlerimizin korunmasını, savunmasını ve ilelebet yaşatılmasını bizlere emanet etmişlerdir” dedi.

 Vatan Topraklarını savunmak için verdiğimiz en zor savaş olma özelliğini de taşıyan Çanakkale muharebeleri, 1. Dünya Savaşı'nın en önemli ve hassas bölümünü teşkil eder. Kurtuluş Savaşı için büyük bir moral kaynağı olan Çanakkale Savaşı, zor durumdaki ordumuzu zafere taşıyan dayanışma ve mücadele ruhunu ortaya çıkarmış ve milli mücadeleye ilham kaynağı olmuştur” diye konuştu.

 

Çanakkale Destanı'nın, dünyanın en büyük ordusuyla Çanakkale'yi geçmek isteyen düşman kuvvetlerine karşı Türk, Kürt, Zaza, Laz, Arap ,Çerkez ve diğer bütün insanlarımızın birlikte şehit olduğu, vatan sevgisi ve inançla dolu göğüslerini siper ederek kazandıkları eşsiz bir zafer olduğunun da altını çizen Pütürge Belediye Başkan Adayı Kasım Tilbaç ; “Bağımsızlığımızın ve devletimizin itibarının, tükenmez kaynağının gücüne, en iyi örnek olarak tarihimizde onurla parlayan Çanakkale Zaferi'nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza borcumuz olduğunun iyi bilinmesi lazım. Şehitlerimiz geleceğimizin de teminatıdır. Aziz milletimizin bu onurlu mirası aynı inançla yarınlara taşıyacağına güvenim tamdır. Mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve vererek bir milletin kaderini etkileyen, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimize minnet borcumuz hiç bitmeyecektir. Bu kutsal emanetin emanetçileri olan bizler, onları gönüllerimizde yaşatarak, emanetlerine her şart altında sadık kalacağız. Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, Çanakkale şehitlerimizi ve milletimizin şehitlerine şükran ve minnet duygularının bir ifadesi olan Şehitler Günü münasebetiyle bugüne dek vermiş olduğumuz tüm Şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Kahraman gazilerimize ve aziz milletimize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Kasım, Tilbaç, ,, Çanakale, Türk, Milletinin, Onur, Destanıdır,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı