Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 17:54 Bu haber 1341 kez okundu
 
Jandarma 24 saat Drone’ler İle Uygulama Yapıyor
Malatya İl Jandarma Komutanlığı Malatya Geneli Trafik kazalarının önlenmesi, Uyuşturucu ve Terör ile mücadele kapsamında gece ve gündüz 24 saat Drone’ler İle Uygulama Yapıyor.
Asayiş Haberi


Konu ile ilgili Malatya İl Jandarma Komutanlığınca Yapılan Açıklama Şöyle ; 

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca; Trafik kazalarının önlenmesi, Uyuşturucu ve Terör ile mücadele kapsamında Drone’lar da kullanılmak sureti ile gece ve gündüz 24 saat uzman ekipler tarafından gözetleme ve tarama faaliyetleri yapılmaktadır. 

Trafik kazalarının sıklıkla yaşandığı yollarda ve trafiğin yoğun olduğu zamanlarda trafik ve asayiş ekiplerince tedbir alınmakta, Drone’lar da kullanılarak kontrol yapılmaktadır.

Arazi kesimlerinde, yasadışı Kenevir ekimi ile mücadele etmek maksadıyla Drone’lar kullanılarak sürekli kontrol edilmektedir.

Terör olaylarına karşı kritik arazi kesimleri gece görüş özelliğine sahip Drone’lar ile gece ve gündüz sürekli olarak gözetlenmektedir.

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde suç ve suçlularla mücadelede; emniyet ve asayişin sağlanması, vatandaşın huzur ve güven içinde yaşaması, mevcut kamu düzeninin korunması kapsamında her türlü emniyet tedbiri gece ve gündüz her alanda 24 saat esasına göre alınmaktadır.

Yasadışı kenevir ekimine yönelik yapılan faaliyetler sonucunda 2019 yılı içerisinde ilk (4000) kök Kenevir bitkisi ve (6) kilogram Esrar maddesi ele geçirilmiş olup, (34) şüpheli hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Jandarma, 24, saat, Drone’ler, İle, Uygulama, Yapıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı