Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 18:53
 
İyi Tarım Uygulamaları Hizmet İçi Eğitimleri Başladı
Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 3 gün sürecek olan İyi Tarım Uygulamaları Hizmet İçi Eğitimleri Başladı
Ekonomi Haberi


Malatya'da  yürütülmekte olan İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaşması ve Kontrolü Projesi kapsamında İl/İlçe Müdürlüklerinde görevli teknik personele yönelik 09.01.2019 tarihinden itibaren 3 gün süre ile konu uzmanları tarafından İyi Tarım Uygulamaları Hizmetiçi Eğitimler başlatılmıştır.

Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitime İl Müdürü Tahir Macit, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet Köksal, Akçadağ, Hekimhan, Kuluncak, Pütürge, Doğanyol, Arguvan ve Arapgir İlçe Müdürlüğünde görevli teknik elemanlar ile İl Müdürlüğünde İyi Tarım Uygulamaları biriminde görevli konu sorumluları katıldı.

Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit eğitimin açılış konuşmasında, "2010 yılında 22 üretici ile başlayıp, 2018 yılında 6442 üretici ve 192.000 dekar alanda yaklaşık 12.000.000 TL destek ile İyi Tarım Uygulamalarında Türkiye'de 3. Sırada yer alıyoruz. Üretici sayısının artışından dolayı daha etkin ve zamanında İyi Tarım Uygulamaları kontrollerinin yapılabilmesi ve yayın yoluyla tüketici bilincinin oluşturulması bakımından İl ve İlçe Müdürlüklerinde İyi Tarım Uygulamaları Biriminde görevli personel sayılarının artırılması ile bilgi ve koordinasyonun sağlanması açısından bu eğitimler çok önemlidir. Üreticilerin daha karlı bir üretim yapmaları ile birlikte üretimin artırılması ve çevreye zarar vermeden güvenli gıda üretiminin sağlanmasında, tüketicilerin İyi Tarım Uygulamaları sertifikasına sahip güvenli gıdaya ulaşmalarının ve dolayısıyla taleplerinin artması önemli etkendir. Ülkemiz insanlarının sağlıklı ve güvenilir ürünler tüketmeleri bu yolla sağlanacaktır. Bu yönü ile tüketicilerin eğitim ve yayım yoluyla daha etkin bir şekilde bilinçlendirilmesi ayrı bir önem arz etmektedir. Bu eğitimlerde mevzuat, uygulamalar, olası sıkıntılar ve giderilmelerinin görüşülmesi ve dolayısıyla ilimiz genelinde çalışmalarda koordinasyonun sağlanması açısından çok önemlidir. Eğitimlerin hayırlı olmasını diliyor, tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum."dedi.

 

3 gün sürecek eğitimlerde Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  konu uzmanı Ziraat Mühendisi Ahmet BİRİ tarafından görsel materyaller eşliğinde katılımcılara bilgilendirmeler yapılacaktır.   

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İyi, Tarım, Uygulamaları, Hizmet, İçi, Eğitimleri, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı