Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 17:25
 
İYİ Parti'den AK Parti İle İttifak Kurarız
İYİ Parti'li isimden AKP'ye ittifak mesajı: Elimizi taşın altına koyarız İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, düzenlediği basın toplantısında, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi


 İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "İktidarın Meclis'te tek başına çoğunluğu yok. İttifak kurduğu MHP ile birlikte götürecektir. Ola ki olumsuzluk yaşarsa İyi Parti ile ittifak olur mu, olmaz mı bilemem ama biz Meclis tıkanmasın diye elimizi taşın altına koyarız" ifadelerini kullandı.

 

 İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, düzenlediği basın toplantısında, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Gazetecilerle bir araya gelen Yokuş, bir gazetecinin "İktidarın MHP ile kurduğu ittifakta sorun olması halinde iktidar partisiyle ittifak kuracak mısınız?" sorusu üzerine şunları söyledi:

 

"Partimizin politikalarını benim belirleme şansım yok. İYİ Parti'nin bütün yöneticilerinin özellikle tüzüğümüzde, hedeflerimizde koyduğumuz şeyler. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır, diye yola çıkan bir hareketiz. Eğer ki milletimizin hayrına bir yasaysa biz elimizi taşın altına koymaktan geri durmayız. Yani biz muhalefet olsun, diye ya da 'İktidarın getirdiği her şey yanlıştır' anlayışıyla asla bunu yapmayız. Ama istişareler yoluyla bizim de görüşlerimiz alınarak, çıkarılacak bir düzenlemeye yani katkı verdiğimiz bir düzenlemeye ülkemizin hayrınaysa her şeyi yaparız. Benim bu anlayışım, hepimizin anlayışıdır. Ama hükümet mi olursunuz, ortak olur musunuz; bunu zaman gösterecek. Şu an Türkiye'de yeni bir döneme girdik. İktidarın Meclis'te tek başına bir çoğunluğu yok. En yakın ittifak kurduğu MHP ile birlikte götürecektir. Ola ki bir olumsuzluk yaşarsa İYİ Parti ile ittifak olur mu, olmaz mı; onları bilemem ama bu konuda diyeceğim şey şudur. Biz Meclis tıkanmasın, devlet çalışsın noktasında milletin hayrına olan her şeyde elimizi taşın altına koyarız." 

 

Kaynak - https://www.milligazete.com.tr/haber/1650349/iyi-partili-isimden-akpye-ittifak-mesaji-elimizi-tasin-altina-koyariz

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İYİ, Parti'den, , AK, Parti, İle, , İttifak, Kurarız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı