Haber Detayı
18 Temmuz 2018 - Çarşamba 14:21 Bu haber 1537 kez okundu
 
İÜ Türkçe Yaz Okulu’nda 24 Yabancı Öğrenciyi Ağırlıyor
İnönü Üniversitesi’nin Türkçe Yaz Okuluna bu yıl dünyanın değişik ülkelerinden 24 öğrenci katıldı.
Eğitim Haberi


İnönü Üniversitesi Türkçe Yaz Okulu’nda 24 Yabancı Öğrenciyi Ağırlıyor.

 

İnönü Üniversitesi “Türkçe Yaz Okulu” kapsamında bu sene 15 Temmuz ile 12 Ağustos tarihleri arasında yurt dışından gelen 24 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Yunus Emre Enstitüsü tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Türkçe Yaz Okulu” kapsamında 113 ülkeden 850 öğrenci Türkiye’de misafir ediliyor.

 

15 Temmuz ile 12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan programa İnönü Üniversitesi de ev sahipliği yapıyor.

 

İnönü Üniversitesi Türkçe Eğitim (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. İlhan Erdem’in Malatya koordinatörlüğünü yürüttüğü programda 24 öğrenci hafta içi öğleden önce İnönü Üniversitesi’nde Türkçe eğitimi alıp öğleden sonra Malatya’nın tarihi, turistik bölgelerini tanıma fırsatı bulacak.

 

Aynı zamanda hafta sonları çevre illerde bir takım tarihi, turistik geziler gerçekleştirilecek. 5 Ağustos tarihinde Malatya’dan Türkiye turu için yola çıkacak olan yabancı öğrenciler İstanbul gezisinden sonra 12 Ağustos tarihinde ülkelerine gönüllü Türkiye elçisi olarak dönecekler.

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İÜ, Türkçe, Yaz, Okulu’nda, 24, Yabancı, Öğrenciyi, Ağırlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı