Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 12:41
 
İsa Özkan ; Tüm Şehit ve Gazilerimizi Minnetle Anıyoruz
Cumhur İttifakı ve AK Parti Darende Belediye Başkan Adayı İsa Özkan , 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Siyaset Haberi


Cumhur İttifakı ve AK Parti Darende Belediye Başkan Adayı İsa Özkan , 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Dünya Tarihinde Hiç Bir Millete Nasip Olmayacak Bir Kahramanlık Destanıdır. Şehit ve Gazilerimizi Minnetle Şükranla Anıyoruz dedi.

Başkan Adayı İsa Özkan; "Anadolu topraklarında bin yıllık medeniyet macerasının neredeyse her günü kahramanlık destanına şahit olan milletimiz, 18 Mart 1915'de bir kahramanlık destanı daha yazarak, bütün dünyaya millet olma şuurunun dersini vermiştir.

 

20. yüzyılın başında Osmanlı Devleti üç kıtaya yayılan bir savaş döngüsünde onlarca cephede vatan savunması için savaş vermiştir. Bir savaşın kaderinin zafere dönüştüğü bu cephelerden en önemlisi düşman kuvvetlerce İstanbul'un ele geçirilmesinin hedeflendiği düşmanın bozguna uğratıldığı Çanakkale Cephesi'dir.

 

Dünya tarihini değiştirecek bir savaşın çağrısını yaparak, Anadolu'nun her köşesinden gelen bu milletin yiğit evlatları, Vatan topraklarımızı, kara ve deniz savaşları ile bölmeye çalışan düşmanlarımıza karşı emsali görülmemiş bir destanın muhatabı olmuştur. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin gücünü dünyaya bir kez daha göstermiştir" dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İsa, Özkan, ;, Tüm, Şehit, ve, Gazilerimizi, Minnetle, Anıyoruz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı