Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 12:46 Bu haber 3475 kez okundu
 
İsa Özkan ; Devletime ve Milletime Karşı Anlım Açıktır
Darende belediye başkanı İsa Özkan belediye binası önünde görev kısıtlamasına yönelik bilgilendirme açıklaması gerçekleştirdi.
Gündem Haberi


2011 yılında gaz sıkışması sonucu bir lokantadan meydana gelen patlamadan dolayı 7 ay 15 gün görevden uzaklaştırılma cezası alan Darende belediye başkanı İsa Özkan basın açıklaması yaparak vatandaşları bilgilendirdi.


 Darende belediye başkanı İsa Özkan belediye binası önünde görev kısıtlamasına yönelik bilgilendirme açıklaması gerçekleştirdi.


Başkan İsa Özkan ; “Patlamanın Benle Uzaktan, Yakından Alakası Yok”

Özkan açıklamasında; "değerli hemşerilerim burada toplanma sebebimiz 2011 yılında devem eden bir dava vardı. Kamuoyunda da kirli bilgiler var. Ben olayın gerçeğini hemşerilerimle paylaşayım ki, kamuoyunda kirli algıları bitirmiş olalım diye düşündüm. Kıymetli hemşerilerim, 2011 yılında bir lokantada gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldi. Çok şükür bu patlamada can kaybı yoktu maddi hasarlı bir patlamaydı. Bu patlamanın benimle uzaktan yakından bir alakası yok. Belediye bir aylık geçici ruhsat verir. Bu süre dolduğunda lokantada birkaç eksik tespit edilir ve belediye ekiplerimiz bu eksiklerin giderilmesini söylerler. Lokanta sahibi bana geldi. "Başkanım bana iki gün müsaade et taşımalı okullara da yemek veriyorum öğrencilerimiz mağdur olmasın bu eksikleri tamamlayalım" dedi.


Bu arada ben Ankara'ya gitmiştim ve bir gün sonra patlama meydana geliyor. Suçun tamamı belediye başkanı, lokanta sahibi ve gaz firmasına kesiliyor. Kaymakamlık taşımalı öğrenciler için yemek ihalesi yapmış, lokanta sahibinin tüm evrakları tamam. Ben belediye başkanı olarak her şeyini de takip edemem. ama her şeye rağmen adalete saygımız sonsuzdur. Devletin kestiği parmak acımaz. 7 ay 15 günlük süreçte meclis üyesi arkadaşlarımız belediyemizi idare edecekler. Sizlere verdiğimiz sözleri tamamıyla yerine getireceğiz. Meselenin de özü bu.  Sizleri mahcup edecek yanlış bir şey olmadı. İdarecilikte bu tür kazalar olur.  Vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Hepinizden Allah razı olsun" dedi.
Haber: AHMET ÇAKIR/DARENDE

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İsa, Özkan, ;, Devletime, ve, Milletime, Karşı, Anlım, Açıktır,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı