Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 16:08 Bu haber 1305 kez okundu
 
İsa Özkan ; Darende'ye Hizmet Etmekten Bir Şereftir
Darende Halkı 31 Mart Pazar Günü Cumhur İttifakının AK Partili Belediye Başkan Adayı İsa Özkan'ı Başkan Olarak Seçecek.
Siyaset Haberi


Darede’nin Aşağı Ulupınar Mahallesinde düzenlenen toplantı mitingleri aratmadı.

 

Cumhur ittifakının Darende Belediye Başkan adayını bağrına basan AşağıUlupınarlılar, sonuna kadar Özkan’ın destekçisi olduğunu açıkladı.

 

31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine kısa bir süre kala, Darende’ de Cumhur İttifakının AK Partili adayı İsa Özkan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Yoğun bir tempoda her mahalleye giden Başkan Adayı İsa Özkan’ın son durağı Aşağı Ulupınar Mahallesi oldu.

 

Cumhur İttifakının AK Partili Belediye Başkan Adayı İsa Özkan'ı büyük ve coşkulu bir kalabalık karşıladı.

 

Başkan Adayı İsa Özkan konuşmasında “Darende kararını vermiş, Aşağı Ulupınar kararını vermiş, İnşallah 31 Mart akşamı önceden olduğu gibi Darende yine tarih yazacak” dedi.

 

Adete bir miting havasında gerçekleşen toplantıda konuşan başkan adayı Özkan, Darende’nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirterek, göreve geldikleri takdirde ilk işlerinin bu sorunu çözmek olduğunu söyledi. Milletvekilleri ve işadamlarının da desteği ile Darende OSB’ye yatırımcıların geleceğini belirten Özkan, yılsonuna kadar yatırımların gelmesi ile işsizliğin de önüne geçileceğini dile getirdi.

 

Darende’nin eskiden nüfus olarak daha yoğun olduğunu ancak son dönemlerde artan göç ile nüfusun azaldığını belirten Özkan, göçün önüne geçmek için yatırım ve tarıma önem vereceklerini bu kapsamda da Darende’nin göç verme yerine alacağını söyledi.

 

İlçenin nüfusunun 50-60 binlere çıkması adına belediye olarak kendilerinin de çalışacağını söyleyen Özkan, ilçeden geçen D-300 karayolunun da bölge ekonomisine ciddi katkı sağlayabileceğini ifade etti.

 

İlçede belediyenin de desteği ile önemli tesisler hayata geçirerek karayolu üzerindeki esnafların da ekonomik olarak kalkındırılmasının sağlanacağını ifade eden Özkan, “Darende belediyesi olarak daha güzel alanlarda esnafımızın ticaret yapabileceği, yöresel ürünleri satabilecekleri, lokantasıyla, çay ocağı ile, mescidi ile, güzergahta ilerleyen sürücülerin uğrayacağı güzel alanlar oluşturacağız” dedi.

 

Darendelilere hizmet etmekten her zaman şeref duyacaklarını belirten Özkan, “Allah nasip ederde başkanlık görevine halkımız bizi tevdi ederse önümüzdeki 5 yıllık süreçte tüm mahalle ve köylerimizin alt ve üst yapılarını tamamen bitireceğiz” şeklinde konuştu. Konuşması sık sık alkış ve destek sloganları ile kesilen Özkan, “Ekibimizle, meclis üyelerimizle, ilçe başkanlarımızla, milletvekillerimiz ile Darende’ye en iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi. 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İsa, Özkan, ;, Darende'ye, Hizmet, Etmekten, Bir, Şereftir, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı