Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 19:11 Bu haber 1511 kez okundu
 
İş ve Spor Dünyasına Malatya'lı Vahap Tanrıverdi Damgası
Başkanlığını Malatya'lı Vahap Tanrıverdi'nin yaptığı 1905 Kültür Sanat Spor Derneği Yeni Üyeleri İçin Üyelik Berat Töreni Düzenledi.
Gündem Haberi


1905 Kültür Sanat Spor Derneği'nin Malatya Yazıhan Doğumlu Başarılı Başkanı Vahap Tanrıverdi İş alanındaki başarısını Spor dünyasındada sürdürüyor.

1905 Kültür Sanat Spor Derneği'nin yeni üyeleri için düzenlediği Üyelik Berat Töreni Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Özhan Canaydın Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Törene Galatasaray Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve Muhasip Üye Dorukhan Acar, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik, Dilek Kutlu ve Metin Karakaya katıldı.

 

Üyelik Berat töreninin açılış konuşmasını 1905 Kültür Sanat Spor Derneği'nin başkanı Vahap Tanrıverdi yaptı.

 

Ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştirdi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Değerli Galatasaraylılar ve 1905 Kültür Sanat Spor Derneği’nin değerli üyeleri… Ben Kültür Sanat’ı kurulduğu günden beri biliyorum. Burada kurucu başkanlarını da görüyorum Celal ağabeyimiz gibi. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Gerçekten Galatasaray bir kültürü temsil ediyor. Tabii kültür çok geniş kapsamlı bir kelime. Onu basit bir iki sözcükle tarif etmek çok zor. Galatasaray her zaman bildiğiniz gibi tarif edilebilir, anlatılabilir bir büyüklüktür. Bu büyüklüğü burada siz kanıtlıyorsunuz zaten varlığınızla, katkılarınızla. Galatasaray’a sürekli olarak yürüdüğü şampiyonluk yolunda verdiğiniz katkılarla zaten kanıtlıyorsunuz büyüklüğümüzü. Onu bütün gözlerin önüne seriyorsunuz. Galatasaray’ın kültürü çok farklı bir kültür. Tevfik Fikret’in görüşlerine dayanan bir kültür. Cumhuriyetin kurucu değerlerini temsil eden bir kültür ve biz o kültürü temsil ediyoruz. UEFA’da Galatasaray’ı anlatırken konuşmalarımızın büyük bölümü rakamlarla doluydu. Sunum 70 sayfaydı. Fakat bizim anlattığımız Galatasaray’ın kuruluş temelleri ve kültürüydü. Batılı gelişmiş demokratik insan haklarına dayalı karakterlere en uygun karaktere sahip olduğumuzu da kendilerine defaatle anlattık. Onlar da bunu zaten somut olarak gördüler. Onun bir dalını sizler burada yaşatıyorsunuz. Ben sevgili Vahap’a ve siz değerli kardeşlerimize bu ruhu, bu kültürü yaşattığınız için tekrar teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

1905 Kültür Sanat Spor Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi, Başkanımız Mustafa Cengiz'e aslan figürlü bir hediye ve dernek berat plaketi takdim etti.

 

1905 Kültür Sanat Spor Derneği'nin Onursal Üyelik Beratını Dağhan Baydur ve Bahri Havadır alırken diğer üyelerin beratları da Başkan Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi.  Kaynak -  galatasaray.org

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İş, ve, Spor, Dünyasına, Malatya'lı, Vahap, Tanrıverdi, Damgası,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı