Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 11:59 Bu haber 1263 kez okundu
 
İş Adamı Hadi Dursun'un 18 Mart Çanakale Zaferi Mesajı
Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi İş Adamı Hadi Dursun 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi İş Adamı Hadi Dursun ; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Dünya Tarihinde Hiç Bir Millete Nasip Olmayacak Bir Kahramanlık Destanıdır.

 

İş Adamı Hadi Dursun ;"Anadolu topraklarında bin yıllık medeniyet macerasının neredeyse her günü kahramanlık destanına şahit olan milletimiz, 18 Mart 1915'de bir kahramanlık destanı daha yazarak, bütün dünyaya millet olma şuurunun dersini vermiştir.

 

20. yüzyılın başında Osmanlı Devleti üç kıtaya yayılan bir savaş döngüsünde onlarca cephede vatan savunması için savaş vermiştir. Bir savaşın kaderinin zafere dönüştüğü bu cephelerden en önemlisi düşman kuvvetlerce İstanbul'un ele geçirilmesinin hedeflendiği düşmanın bozguna uğratıldığı Çanakkale Cephesi'dir.

 

Dünya tarihini değiştirecek bir savaşın çağrısını yaparak, Anadolu'nun her köşesinden gelen bu milletin yiğit evlatları, Vatan topraklarımızı, kara ve deniz savaşları ile bölmeye çalışan düşmanlarımıza karşı emsali görülmemiş bir destanın muhatabı olmuştur. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin gücünü dünyaya bir kez daha göstermiştir" dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İş, Adamı, Hadi, Dursun'un, 18, Mart, Çanakale, Zaferi, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı