Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 19:00
 
İlçelerde " Kayısı Konulu Eğitimler " Başladı
Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Malatya'nın İlçelerini kapsayacak olan " Kayısı Konulu Eğitimler " Battalgazi ve Kale İlçelerinde Başladı.
Ekonomi Haberi


Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen Kayısı konulu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, İlçe Müdürlüklerinde teknik personellere yönelik olarak eğitim toplantıları düzenleniyor.

 

Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde oluşturulan eğitim ekibi kayısıda bakım, zirai mücadele, hasat, kükürtleme, kurutma, depolama ve hijyen konularında katılımcılara teknik bilgilendirmeler yapıyorlar. Eğitim programı çerçevesinde Battalgazi ve Kale ilçelerimizde eğitimler gerçekleştirildi.

 

Düzenlenen eğitimlerde, Mühendis Şevket FİDAN ve Mühendis Suat CANTÜRK tarafından Bitki Sağlığı ve Zirai Mücadele Uygulamaları, Mühendis Levent COŞKUN tarafından Kükürtleme ve Kurutma Teknolojileri, Tekniker Naci ERTAN tarafından kükürtlemeden sonra depolamada oluşabilecek Fumigantlara karşı Fumigasyon işlemleri ve hijyen konularında görsel materyaller eşliğinde katılımcılara bilgiler aktarıldı.

 

Bilgilendirmelerden sonra uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularında katılımcılarla istişarelerde bulunuldu.

 

Özellikle kayısıda kükürtleme ve kurutma konusundaki son teknolojilerin anlatıldığı eğitimler, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünce belirlenen program çerçevesinde Ocak Ayı içerisinde tüm ilçelerimizde düzenlenecektir.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İlçelerde, ", Kayısı, Konulu, Eğitimler, ", Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı