Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 22:49 Bu haber 1326 kez okundu
 
"Hizmette Temel Esasımız, Adalettir"
AK Parti Doğanyol Belediye Başkan Adayı Hakan Bay'ın ilçedeki seçim bürosu yoğun bir katılımla açıldı.
Siyaset Haberi


Selahattin Gürkan: "Hizmette temel esasımız, adalettir"

AK Parti Doğanyol Belediye Başkan Adayı Hakan Bay'ın ilçedeki seçim bürosu yoğun bir katılımla açıldı. Seçim bürosu açılışında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, "Hizmette temel esasımız, adalettir" dedi.

 

Cumhur İttifakı ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. İlçe ziyaretleri kapsamında Cumhur İttifakı adaylarının seçim bürolarının açılışı da gerçekleştiriliyor. Bu kapsamında, Doğanyol İlçesi'nde AK Parti Doğanyol Belediye Başkan Adayı Hakan Bay'ın seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

 

Seçim bürosunun açılışına; AK Parti MKYK Üyeleri ve Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci ile Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar'ın yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

 

Seçim bürosunun açılış töreninde konuşan AK Parti Doğanyol Belediye Başkan Adayı Hakan Bay, "31 Mart yerel seçimlerimizin Malatya'mız, memleketimiz, Doğanyol'umuz ve Türkiye'miz için hayırlar getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Çünkü bu bir seçimden ziyade dünyada eşi benzeri görülmemiş, 'söz konusu vatansa gerisi teferruattır' diyen iki lider yoktur. İki lider el ele vermiş bu ülkenin bekası için bir ittifak kurmuş ve bu çerçevede adımlar atılmıştır" dedi.

 

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar ise şunları kaydetti: "31 Mart 2019 mahalle idareler seçimi, yeni hükümet sistemimizin ilk demokratik seçimleri olması hasebiyle büyük önem taşımaktadır. Bu hükümet sistemi aynı zamanda ilk demokratik imtihanımız olacaktır. Bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmak aynı zamanda beka meselesidir."

 

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca da, "Partimizden aday gösterilmeyenler dava, parti, sadakat, lidere bağlılık, millete hizmeti bir kenara bırakıp, başka partilerde koltuk sevdasına düştüler. Ama Doğanyol Belediye Başkanımız Recep Gülbey, 'Ben aday değilim partimizin hizmetindeyim. Ben ülkeme, milletime hizmet için reisimin yanındayım' dedi. Bu örnekliği tüm Malatya'ya gösterdi. Ben veda, dava adamlığı, sadakat nedir, bazılarının Recep başkandan örnek almalarını diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

"BİZ, HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ"

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, "Biz herkesi kucaklayacağız. Herkesi bir göreceğiz. İnsanların birliğinde, dirliğinde memleketin beraberliğini, memleketimizin istikbalini, ikbalini göreceğiz. Ömrümüzü buralarda geçireceğiz. Siyaset gelip geçicidir. Özellikle siyasiler olarak nezaket ve nezaheti bozmamalıyız. Söylemlerimizde muhlis dil kullanmamız lazım. Ötekileştirecek tutum içerisinde hareket etmemeliyiz. Onun için biz pusulamız amaç için her yolu mubah gören hırs duygusu olmayacak. Çalışmanın, gayret etmenin, adil ve adaletli olmanın, insanı sevmenin, azim duygusu içerisinde olacağız" dedi.

 

Cahit Sıtkı Tarancı'nın 'Memleket İsterim' şiirini okuyan Gürkan, "Biz, memleketimizin sevgi ve muhabbet atmosferi içerisinde, birbirlerine sevgi, saygı ölçeğinde bu hizmet yarışını da o nezaket ve nezahet ölçüleri içerisinde yürütülmesini istiyoruz. Bizler, sizlere hizmet edeceğiz.

 

Çıktığımız yolda çalışma anlayışımız şemsiyemiz gökyüzüdür. Güneşin ışığı ve ısısından gözlerini ve evinin perdesini kapatmayan herkes nasıl yararlanırsa, bizim hizmet anlayışımızda o çerçevede olacaktır. Adalet temel esasımızdır" ifadelerini kullandı.

 

Malatya'nın 31 Mart'ta destan yazacağını ifade ederek, "Malatya'yı, 30 büyükşehir değil 81 ilin açık ara önünde görmek istiyorum. Malatya, medeniyet destanları yazmış bir şehirdir. Malatya, kahramanlık destanları yazmış bir şehirdir. İnşallah 31 Mart'ta yeni bir destan yazacağız" dedi.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise "Doğanyol'a yolları getirdik. Malatya-Pütürge-Doğanyol yolu bizim için geçilmez olan Kubbe Dağı'nı sizlerle buluşturduk. Malatya-Pütürge yolu yapıldı. Pütürge-Doğanyol arası yaklaşık yüz milyonluk yolu biz sizin için yapıyoruz. Dağları delip, yolları birleştiriyoruz ve Doğanyol'dan Malatya'ya kadar Allah kazasız belasız yolculuklar versin. Yapılmaz denen ne varsa yapıyoruz. Doğanyol'un sadece küçücük bir oda da kaymakamlık binası vardı. Sadece bir odadaydı, şimdi cumhurbaşkanımızın talimatıyla Doğanyol'a yakışan hükümet konağını kazandırdık. Gökçe'ye Kemal Sunal Kültür Merkezi'ni kazandıracağız" dedi.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de "Bazıları ortaya bir takım laflar atıyorlar. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi 'trenden inen asla bir daha binemez.' Bizim adaylarımız belli; seçilse de seçilmese de biz yola kiminle çıktıysak onunla devam ederiz. Kazanırsak hizmete devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: "Hizmette, Temel, Esasımız,, Adalettir",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı