Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 09:54 Bu haber 2608 kez okundu
 
Hekimhan Girmana Kanyonu Mesire Alanı Açılıyor
Hekimhan Girmana Kanyonu Mesire Alanı sezon açılışı 4 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirecek.
Kültür-Sanat Haberi


Karadağ, Girmana Kanyonunda İncelemelerde Bulundu.

Girmana Kanyonu doğal güzellikleriyle saklı bir cenneti andıran Malatya'nın Hekimhan ilçesi, Her mevsim rengârenk görüntüsüyle tabloları aratmayan manzaralar oluşturuyor.

 

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Girmana Kanyonu Mesire Alanı sezon açılışını 4 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleştireceklerini ifade etti. Araçların belediye tarafından ücretsiz olacağını ifade eden Karadağ, tüm ilçe halkını davet etti.

 

Karadağ, “Kanyon yedi yıl önce yapılmış ama atıl durumda kalmış. Bizde belediye olarak eksiklerini ve temizliğini yaptık, Vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri doğayla iç içe dinlene bilecekleri bir dinlenme alanı oluşturduk. İlçemizde sosyal hayatın canlanması, gelen yerli ve yabancı konukların hoşça vakit geçirebileceği güzel bir alanı hayata geçiriyoruz. İlçemizin terk edilen değil tercih edilen ve özlenilen ilçe haline getireceğiz. Tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtılması için de yoğun bir çaba sarf edeceğiz” dedi.

GİRMANA KANYONU

Malatya’ya 55 km. İlçe merkezine 20 Km. toplam 10 bin m2 mesire alanında 4 km. Yürüyüş yolu, 10 Kamelya, Çocuk Parkı, Oto Park, içme suyu, Barbeküler, Piknik masaları, Büfe ve Tuvalet bulunmakta.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Hekimhan, Girmana, Kanyonu, Mesire, Alanı, Açılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı