Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 12:57 Bu haber 2138 kez okundu
 
Hekimhan Basak Mahallesinde Maddi Zarar Büyük
Hekimhan ilçesine Bağlı Basak Mahallesini vuran sel ve dolu büyük zarara neden olurken can kaybının yaşanmaması tek teselli oldu.
Gündem Haberi


Son günlerde yaşanan Yaz yağmurları Türkiye'nin bir çok  bölgesinde etkili olduğu gibi son bir kaç gündür Malatya  merkez ve ilçelerinde de etkili olmaya devam ediyor. 

 

Yağan yağışlar nedeniyle  Malatya'nın bazı  İlçeleri ve mahallelerinde yağmur , fırtına ve dolu büyük zarara neden oldu.

 

Hekimhan ilçesine Bağlı Basak Mahallesini vuran sel ve dolu büyük zarara neden olurken can kaybının yaşanmaması tek teselli oldu.

 

Yıldırım düşmesi sonucu Malatya'da son iki günde Hekimhan Kurşunlu ve  Akçadağ ilçesine bağlı İkinciler Mahallesi'nde 2 kişi yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

 

Haziran'ın ortasında yağan dolu ve yağmur sonucu en büyük hasar gören mahallerden biride Hekimhan ilçesine Bağlı Basak Mahallesi  oldu.

 

2 gün önce  yoğun bir şekilde dolu yağması sonucu köyde maddi hasarın büyük olduğu , Kayısı , Ceviz , Meyve bahçeri ile ekili alanların tamamen zarar gördüğü , bazı evlerin duvarlarının yıkıldığı , mahalledeki alt ve üst yapının çöktüğü tesbit edildi.

 

Yaşanan Olayın ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Hekimhan Belediyesine ait ekipler mahallede moloz ve enkaz temizliği yaparken dolu ve selden zarar gören alt ve üstyapı omarım çalışmalarına başladı.

 

Oluşan afet ile ilgili Malatya Çevre ve Şehircilik, İl AFAD ve İl Tarım ve Ormancılık  Müdürlüğü ekiplerinin henüz hasar tesbit çalışması yapmadığıda bildirildi.

Haber Kaynak - Veli Doğan

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Hekimhan, Basak, Mahallesinde, Maddi, Zarar, Büyük,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı