Haber Detayı
13 Ağustos 2019 - Salı 16:31 Bu haber 1382 kez okundu
 
Hava Sıcaklıkları 6-10 Derece Artacak
hava sıcaklıklarının perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkacağı belirtildi.
Yaşam Haberi


Meteoroloji'den yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkacağı belirtildi.

 

Meteoroloji'nin dünden itibaren uyardığı sıcak hava dalgası Malatya'da etkili olmaya başladı. Termometrelerin 42 dereceyi gösterdiği kentte vatandaşlar, cami, park ve ağaçların gölgesinde  serinlemeye çalışıyor.

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapıan uyarıda Türkiye geneli olduğı gibi  Elazığ, Malatya, Bingöl, Adıyaman ve Tunceli'de hava sıcaklıklarının perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkacağı belirtildi.

 

Sıcak havanın neden olabileceği güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı dikkat edilmesi gerekiyor.

 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, önümüzdeki iki günlük süreçte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerine çıkacağı belirtilerek, dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

 

Sıcak havalarından ardından ise yağışlı hava geliyor.Hava sıcaklıklarının perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkması bekleniyor.

 

Sıcaklıkların cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak ani şekilde azalacağı ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın en yüksek hava sıcaklıklarının İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında görülmesi bekleniyor.     

 

Hava sıcaklığının perşembe günü İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde olacağı öngörülüyor.     

 

Cuma gününden itibaren ise kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda ani azalış ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.   

 

Sıcak havanın neden olabileceği güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi bulunanlar, 65 yaş üstü olanlar ve çocukların dikkatli olmaları gerekiyor. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Hava, Sıcaklıkları, 6-10, Derece, Artacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı