Haber Detayı
17 Eylül 2018 - Pazartesi 14:02
 
Halk Adamı , Malatya'lıların Abisi ve Kardeşi Mehmet Fendoğlu
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu , Milletvekili seçildiği günden bugüne Tevazusu , Duruşu ve Cana Yakınlığı İle Malatya'lıların büyük beğenisi ve takdirini kazandı.
Siyaset Haberi


MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu 24 Haziran'da Yapılan Genel Seçimlerde 27. Dönem  Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Seçilmesinin  ardından izlediği tarafsız politika ile kendisine oy veren veya vermeyen tüm Malatya halkının  hatta tüm Türkiye halkının beğenisini kısa zamanda kazandı..  

 

Malatya'lılar ona Malatya'nın Abisi yakıştırmasını şimdiden uygun gördü.. Bir dönem Malatya ve Türk Siyasetine damga vuran  Amcası   Rahmetli HAMİDO yani Hamit Fendoğlu gibi Malatya ve Türk siyasetine damga vuracak gibi..  

 

Fendoğlu'nu   bir bakarsınız Yeni Malatyapor Maçında Taraftar , Bir Düğünde veya  Cenazede , İyi ve Kötü günününüzün ortağı, Bir ayakkabı boyacı ile sohbet edip çay yudumlarken görürsünüz, yada Kernek'te bir Mısır ve Dondurma Tezgahında gece vakti oturup vatandaşla , esnafla sohbet edip hasbihal ederken görürsünüz.  Her daim vatandaşla iç içe kimi zaman Malatyalıların ABİSİ , Kimi zaman DERT ORTAĞINIZ..Kimiz zaman KARDEŞİNİZ , kimi zamanda sorunlarınızı anlattığınız YOL ARKADAŞINIZ Malatya'lılar  HAMİDO'dan ve ÖZAL'dan sonra  gerçekten böyle Örnek insanları uzun zamandır özler olmuştu..

 

Efsane Başkan HAMİDO'nun  Malatya'nın ve Ülkenin birlik ve beraberliği için  gösterdiği hassasiyeti ve gayreti  2.ci Fendoğlu döneminde Mehmet Celal Fendoğlu'nun göstereceğine inanıyor..  Malatya'da çalmadık ve açılmadık kapı aşılmadık ,gitmedik yol  , ev hane bırakmayacağım.. Dokunmadık El girmedik gönül bırakmayacağım  diyecek kadar halkını seven birisi...  Malatya'lılar Siyasette Tevazu ve Hoş görüşüyle Fendoğlu'ndan çok şey bekliyor.

 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu her defasında ben sadece bana oy veren değil tüm Malatya'nın Türkiye'nin vekiliyim.  Şehrim ve Ülkemin birlik ve beraberliği için , Barışın ve kardeşliğin bu topraklarda daim olması için her zaman ve her yerde milletimin emrindeyim..  Bu Kadir Şinas Millete  hizmet etmek boynumuzun borcudur diye bilen bir siyasetçidir.

 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu  Kimdir ? 

Mehmet Celal Fendoğlu 24 Haziran'da Yapılan Genel Seçimlerde 27. Dönem  Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Seçildi.

 

27 Ekim 1961 yılında Malatya'da doğdu. İlk, orta, lise eğitimimi Malatya’da tamamladı. 

 

1978'de Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'ne başladı ancak 17 Nisan 1978'de düzenlenen bombalı saldırıda 2 torunu ve geliniyle ölen eski Malatya belediye başkanlarından "Hamido" lakaplı Hamit Fendoğlu'nun şehit olması üzerine üniversite eğitimimi yarıda bırakarak ailesinin yanına döndü. 

MHP üyesi ve delegesi olan ve çeşitli derneklerde yöneticilik yapan Fendoğlu evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Halk, Adamı, ,, Malatya'lıların, Abisi, ve, Kardeşi, , Mehmet, Fendoğlu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı